13 Yıllık Acı Diyete karşı CHP

CHP Bartın adayı Avukat Aysu Bankoğlu, Bartın merkez, ilçe ve köylerindeki seçim gezilerini sürdürüyor.

26 Ekim 2015 Pazartesi, 16:38
13 Yıllık Acı Diyete karşı CHP

13 Yıllık Acı Diyete karşı CHP, Türkiye’ye Reçete Yazmıştır!

cropped-kurye-5-kurye1CHP Bartın adayı Avukat Aysu Bankoğlu, Bartın merkez, ilçe ve köylerindeki seçim gezilerini sürdürüyor.

Kumluca ve Hasankadı’da yaptığı ziyaretlerde yurttaşlara parti programlarını anlatırken, sorulara da cevap veriyor.

Bir kara propaganda yapıldığını söyleyen Bankoğlu “Akla mantığa sığmayacak bir yalanı ülkeye yayma çabası var. Hangisi diye soracak olursanız verecek cevap çok. Ancak CHPnin camileri ve imam hatip okullarını kapatacağı yönündeki uydurmalara çocuklar bile inanmaz” dedi.

 Diyanet İşlerinin Atatürk tarafından 1924 yılında kurulduğunu hatırlatan Bankoğlu “Büyük önderimiz dinin siyasete alet edilemeyecek hassasiyette olduğunu ön gördüğü için din konusunda toplumu aydınlatması ve ibadet yerlerini yönetmesi için bu oluşumu bizzat gerekli görmüştür” bilgisini paylaştı.

 Bankoğlu gazetemize yaptığı açıklamada “Seçimin yaklaştığı, ülkenin kaynadığı, herşeyin ve herkesin daha hassas olduğu şu günlerde siyasi ahlaka sığmayan söylemler, uydurma sözler, akla mantığa sığmayacak iftiralar ile karşılaşmaya devam ediyoruz. Söylenenleri şaşkınlıkla karşılıyor ve de kınıyorum. Artık siyasetin kurdu denilecek bu kişileri sağduyuya davet ediyorum. Kendime ve hemşehrilerime duyduğum saygı, talip olduğum görev öncelikli olarak saygı ve nezaketi işaret eder. Sayın Genel Başkanımızın da ülkemizin tümüne karşı kullandığı birleştirici, barışçı üslup ne yazık ki bu coğrafyanın unuttuğu bir dildir. Ülkemizin kaderini değiştirecek sadece hukuk, ekonomi, eğitim, dış işleri ya da kültür politikası ile değiştirmekle kalmayacağız. Unutulmuş ve ne yazık ki gencecik kuşakların henüz hiç görmediği üslup, saygı, yurttaşına eşit davranan demokratik bir cumhuriyet anlaşını da CHP ile geri kazanacağız” diye ekledi. Bugün sayısı 1000e yaklaşmış olan İmam Hatip okullarında okuyan 450 binden fazla öğrenci olduğunu, bu okulların kapatılması diye bir konunun bulunmadığı bilgisini verdi.

 Seçim çalışmaları yoğunluğu içinde özellikle oy verme konusunda küskün davranan seçmeni de “geleceğine oy vermeye davet ettiğini belirtti.

KAYNAK: sonnokta74.com

You must be logged in to post a comment Login