Maden”Bunlar Komik şeyler ”

MHP Bartın İl Başkanı Tuncay Maden, partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında Bartın Milletvekilleri Yılmaz Tunç ve Rıza Yalçınkaya’ya eleştiriler yöneltti.

13 Nisan 2015 Pazartesi, 09:05
tuncay-maden

MHP İL BAŞKANI TUNCAY MADEN:“BUNLAR KOMİK ŞEYLER”

MHP Bartın İl Başkanı Tuncay Maden, partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında Bartın Milletvekilleri Yılmaz Tunç ve Rıza Yalçınkaya’ya eleştiriler yöneltti. Milletvekili Tunç’un “Daha güçlü bir Bartın için 2-0” açıklamasına cevap veren MHP İl Başkanı Maden, Yalçınkaya’nın da yerel seçimleri kaybetmesinin sonrasında yeniden milletvekili adayı olmasını “Bunlar Komik Şeyler” diyerek değerlendirdi.

2015 Yılına Kadar Ne Yaptılar?

7 Haziran seçimlerinin startının verildiğini ve 7 Nisan’da tüm siyasi parti adaylarının netleştiğini ifade ederek açıklamalarına başlayan Maden; “MHP 6 aydır 30 Mart seçimlerinin teşekkürü ve 7 Haziran seçimlerinin çalışmaları için sahada ki faaliyetlerini sürdürüyordu. Bugün gazetelerde AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un “Daha güçlü bir Bartın için 2-0” açıklamalarını gördüm. Şimdi soruyorum, Bu millet AK Parti’ye güvendi ve iki milletvekili verdi. Peki onlar Bartın için ne yaptılar? İki milletvekili birbiri ile didişmenin dışında Bartın’a neler kazandırdılar. 2007 yılından sonrada hem ak parti’den hem de CHP’den birer milletvekili ile ilimiz temsil edilmekte ancak iki milletvekili de 2015 yılına kadar neler yaptılar? Bartın’da istihdam mı yarattılar? Göçümü engellediler? Kirazlık Barajı’nı mı tamamladılar? Bartın-Arıt yolunu mu tamamladılar? Bunları bize açıklasınlar. Bizim de vatandaşın da boş laflara karnı tok. Vatandaşımız hizmeti de çalışanı da görüyor. Bunun örneği Bartın Belediyesidir.” Diye konuştu.

Bunlar Komik Şeyler

CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın, 30 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı’na aday olmasını da eleştiren Maden; “Yalçınkaya milletin verdiği oyları hiçe sayıp geldi belediye başkanı adayı oldu. Sonucu hep beraber gördük. Belediye seçimlerini kaybetti şimdi tekrar gelip milletvekili adayı oldu. Bunlar komik şeyler.” Dedi.

MHP Olarak Birlik Beraberliği Sağlayacağız

Bartın’da MHP’nin mutlak suretle milletvekili çıkaracağına inandığını sözlerine ekleyen Maden, şu anda ki milletvekillerini hiçbir bakanlıkta yan yana tek fotoğraf karesinde göremedik. Bartın’a hiçbir şekilde faydalı olamamışlardır. Biz Bartın’da MHP olarak birlik beraberliği sağlayacağız. Biz Bartın’da nasıl istihdam sağlayabiliriz, göçü nasıl engelleriz bunun derdinde olacağız. İktidar olsakta olmasakta çıkaracağımız milletvekillerimizle bunun için çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

kaynak: www.bartintv.com.tr

You must be logged in to post a comment Login