Anadolu Partisi Genel Başkanı Bartın’da

Anadolu Partisi Genel Başkanı Sayın Emine Ülker TARHAN’ın Bartın İlimizi Ziyareti hakkında İl Başkanlığımızın Değerlendirme ve Basın Açıklaması

27 Nisan 2015 Pazartesi, 20:56
Emine-Ülker-TARHAN

Anadolu Partisi Bartın İl teşkilatı olarak, 24 Nisan 2015 Cuma günü ilimizi ziyaret eden ve İl başkanlığı binamızın açılışını gerçekleştiren Genel Başkanımız Sayın Emine Ülker TARHAN’a ve beraberinde İlimizi ziyaret eden Genel Başkan Yardımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni kurulan, 5 aylık bir süreçte tüm yurtta 81 ilde teşkilatlanan ve 85 seçim bölgesinde 550 Milletvekili Adayı ile seçime giren bir partiyiz. Türk siyasi tarihine geçmiş yıllarda damga vurmuş köklü partilerin yapamadığını 5 aylık kısa bir zamanda yaptık.

Genel Başkanımızın Bartın ilimizi ziyareti de ilimize verdiği önemi göstermektedir. Bu ziyaret halkımızı bilgilendirme ve partimizi tanıtma açısında bizler için çok olumlu geçti. Halkımızın bize olan olumlu yaklaşımı da bizleri çok memnun etti. Genel Başkanımız Sayın Emine Ülker TARHAN’da Bartın’ımızı yeşili, mavisi ve sıcakkanlı, canayakın insanlarıyla çok sevdi, sohbetler etti, dertlerini ve sorunlarını dinledi. Basın mensubu arkadaşlarımızın sorularını yanıtladı. Partimiz Bartın Milletvekili Adayları Sayın Sultan ÖZDEMİR ve Sayın Belgin AL hanımefendilerden emekli kesimin, çocuklu annelerin, ev hanımlarının ve Bartın’ımızın, Anadolu Gençliği Başkanı Sayın Onurhan GÜN’den gençlerimizin sorunlarını, İl Başkan Yardımcımız Sayın Esra KARABAŞ’tan da kadınlarımıza yönelik problemleri dinleyerek seçim bildirgemizden örnekler verdi, çözüm önerileri sundu. İlimizin sorunlarını vatandaşlarımız ile birebir görüşmelerle dinledi.

Zonguldak İli Çaycuma ilçesinin Bartın İlimize bağlanması, Bartın ırmağının kirliliği, İlimizin işsizlik nedeniyle vermiş olduğu göç, turizm konusunda olan yetersizlik ve en önemlisi İlimize yapılması planlanan Termik Santral konusunda Genel Başkanımız ile yapmış olduğumuz değerlendirmelerde, Çaycuma ilçesinin İlimize bağlanmasının işsizliği azaltacağını ve göçü durduracağını, siyasi arenada da güçlenmesi anlamına geleceğini belirtti.

Bartın ırmağı ve turizmde ki yetersizlik konularında Genel Başkan Yardımcılarımızda Sayın Nedim ÇEKMEN, Sayın Yılcan GEYLANİ, Sayın Meltem Ünal ERZEN ve Sayın Barış ÖZKAN’da çözüm önerileri konusunda çalışmalar yapacaklarını belirttiler. Son olarak İlimize yapılması düşünülen Termik Santraller ile ilgili olarak ta Genel Başkanımız ve beraberindekiler bizzat Termik Santral yapılması planlanan bölgeyi yerinde ziyaret ederek Tarlaağzı köyünde vatandaşlarımızla sohbetler ettiler. Termik Santrallerin zararları konusunda bilgilendirmede bulundular. İlimizden ayrılmadan önce de Amasra ilçemizde tarihi güzellikleri, yeşili ve doğayı gezdiler. İleriki zamanlarda tekrar ilimizi ziyaret edeceklerini belirttiler.

You must be logged in to post a comment Login