Aysu Bankoğlu ziyaretlerine devam ediyor

Bartın CHP Aysu Bankoğlu habeleri

26 Mayıs 2015 Salı, 11:55
Aysu Bankoğlu ziyaretlerine devam ediyor

25. Dönem Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına hız veren CHP’li adaylar, Bartın kent merkezi dışında ilçe ve köylerde de hummalı bir çalışma sürdürüyor.  Ziyaretlerde vatandaşların büyük ilgisi ve sevgisiyle karşılaşan CHP’liler, ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını dinleyerek sorunları yerinde tespit ediyor.   CHP Bartın 2. sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu, Bartın merkezde, ilçelerde ve köylerde ev toplantıları gerçekleştiriyor. Ekibiyle birlikte sürpriz ziyaretler yapan Bankoğlu, vatandaşın sorunlarını ve beklentilerini dinliyor. Ziyaretlerde ev toplantıları gerçekleştiren Bankoğlu, “Yaşanacak bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

7 Haziran seçimlerinde atılacak oylarla herkesin kendi kaderini çizeceğini savunan Bankoğlu “İnşallah 7 Haziran’dan sonra sandıktan çıkacak olan CHP iktidarında ilk ramazan ayının arife günü 2 maaş ikramiye sözünü, bir tanesini Ramazan arifesinde ve bir tanesini de Kurban Bayramı arifesinde gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

 

Mücadele çağrısı

 

Bankoğlu, konuşmasında şunları kaydetti: “Gelin hep birlikte yaşanabilir bir Türkiye inşa edelim. Gelin hep birlikte Atatürk’ün işaret ettiği Çağdaş Türkiye’yi yeniden kuralım. Gelin hep birlikte bu düzeni yıkalım. Bakın, bu ülkede 17 milyon insan yoksul, açlık sınırında. 17 Milyon insan 200 liranın altında. Aç. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olaraktan sizlere açlığı ve yoksulluğu dört yıllık iktidarımızda gidereceğimize söz veriyoruz. Bizim artık yaşanacak öykümüz var. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, sizlere söz verdi. Emeklimize 2 maaş ikramiye sözü verdi. Bunu da noterden taahhütnamesiyle dillendirdi. Biz Ramazan ve Kurban Bayramlarından önce sizlere birer maaş ikramiye sözü veriyoruz. Biz yoksulluğu gidereceğimize dair söz veriyoruz. Bunun içinde sizlere söz veriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ilk 100 gün içinde aile sigortası yasası çıkartacağız. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altına düşmeyecek. Biz bu aile sigortası yasasıyla sosyal yardımları iki katına çıkaracağımıza dair söz veriyoruz. Biz bu sosyal yardımları şu anki yapıldığı gibi lütuf olarak değil, sizlere bir yardım olarak değil, sizlere sosyal devletin gerekliği gibi hak olarak vereceğiz. Çünkü değerlisiniz. Bizler değerliyiz. Bizler güçlü, toplumsal refah düzeyini modern refah düzeyimizi artırmak için bunu istiyoruz. Biz, Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasının 2. Maddesinde olan değiştirilmesi bile teklif edilemez olan sosyal devlet ilkesini yeniden inşa edeceğiz. Biz, Türkiye’yi sadaka dağıtan bir devlet olmak çıkaracağız. Biz, sizlerin hak ettiği refahı, hakkı, hukuku gidereceğiz. Biz, sizlerin açlığını, yoksulluğunu gidererek bu adaletsiz düzene son vereceğiz. Gelin bizim umut yolculuğumuza eşlik edin. Ben sizlerin geleceğe umutla bakmak, aydınlık Türkiye’yi yeniden inşa etmek için hepinizi mücadeleye davet ediyorum.”

 

KAYNAK:www.bartintimes.com

You must be logged in to post a comment Login