3000 Elbroşürü Dağıtıldı

Bartın’da kontör dolandırıcılığı olayları ile mücadele amacıyla hazırlanan el broşürlerinden 8 ay içerisinde 3000 adet broşür dağıtıldı

13 Ekim 2015 Salı, 09:17
polis

3000  Elbroşürü Dağıtıldı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından kontör dolandırıcılığı olayları ile mücadele amacıyla hazırlanan el broşürlerinden 8 ay içerisinde 3000 adeti düzenlenen bilgilendirme faaliyetlerinde vatandaşlara takdim edildi.

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinin vatandaşı bilgilendirici faaliyetleri aralıksız olarak devam ediyor. Suç ve suçluyla mücadele amacıyla uzun bir süredir vatandaşı özel olarak hazırlattığı el broşürleriyle bilgilendiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri aynı kararlılıkla faaliyetlerine devam ediyor. Vatandaşı telefon dolandırıcılarına karşı yoğun bir şekilde bilgilendirmeye devam eden  Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri 2015 yılı başlarında  6000  Adet yeni el broşürü hazırlatmıştı.

 

Bartın ilimizde görev alanları ile ilgili olarak faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, görevlerini yerine getirirken ’Sorumlu Fert Güvenli Kent’’ sloganı ile yürüttüğü faaliyetler esnasında gösterdikleri özverili çalışmalarıyla da vatandaşın haklı takdirini kazanıyor. Suç ve suçluyla mücadele amacıyla sürdürülen çalışmalardan birisi de telefonla yapılan dolandırıcılık olayları konusunda gerçekleştiriliyor. Vatandaşın sıklıkla bulunduğu park, bahçe, kahvehane, kafeterya gibi yerleri ziyaret eden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri vatandaşları telefon dolandırıcılığı konusunda yüz yüze bilgilendiriyor.

Bilgilendirme faaliyetlerinde ülkemiz  genelinde birçok vatandaşın telefon dolandırıcılığına maruz kalarak maddi zararlara uğradığını belirten görevliler, dolandırıcıların kullanmakta oldukları  yöntemler hakkında örnek olayları da anlatıyorlar. Hazırlanan el broşürlerinde de açıkça belirtildiği gibi telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı alınması gereken tedbirler:

*  Size gelen telefonların Emniyet Birimlerinden gelip    gelmediğini kontrol etmek için kesinlikle 155 Polis imdat nolu telefon hattını veya en yakın polis merkezlerini arayarak bilgi alınız.

* Polisin veya herhangi bir  kamu görevlisinin vatandaştan para veya kontör istemeyeceğini, bunları istemenin veya  vermenin suç olduğunu da unutmayınız.

*  Eğer kontör-para dolandırıcılığı olayına maruz kalmış iseniz; sizi arayan veya kontör transferi         yaptığınız telefon numaralarını not edip, dekontları muhafaza ederek derhal en yakın Polis Merkezine veya en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulununuz .

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından kontör dolandırıcılığı olayları ile mücadele amacıyla hazırlanan el broşürlerinden 8 ay içerisinde 3000 adeti düzenlenen bilgilendirme faaliyetlerinde vatandaşlara takdim edildi.

 

 

You must be logged in to post a comment Login