Ağdacı ‘da Kitap Hediye Edildi

06 Kasım 2015 Cuma, 08:35
tumer-yilmaz-polis

Ağdacı ‘da  Kitap Hediye Edildi

 

Kuzey ‘in İncileri isimli proje etkinlikleri kapsamında Çaydüzü İlkokulu ‘nu ziyaret eden Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri öğrencilere kitap hediye ettiler.

 

Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülmeye başlanmış olan “Kuzeyin İncileri” isimli proje etkinlikleri geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Söz konusu proje etkinlikleri kapsamında M.E.B. tarafından onaylanmış olan Yüz Temel Eserden 2500 adet temin edildi. Temin edilen 2500 adet hikaye kitaplarının dağıtılmasına Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince devam ediliyor.

 

Kuzey ‘in İncileri isimli proje kapsamında temin edilen kitaplar Bartın ‘ın seçkin okulları arasında yer alan Ağdacı  İlkokulu ‘nu ziyaret eden Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından  öğrencilere takdim edildi.

 

Ziyaret esnasında Bartın İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU ‘nun iyi dilekleri Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer YILMAZ tarafından öğrencilere iletilirken, öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Ağdacı İlkokulu ‘nda gerçekleştirilen etkinliğe Bartın ‘lı çocukların sevgili kahramanları Kanka Polis ‘de katılarak büyük bir coşkunun yaşanmasına neden oldu. Çocuklar Kanka Polis ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek, polis amcalarına ve polis ablalarına soru sorma fırsatı buldular. Benzer etkinliklerin Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde ileriki günlerde de sürdürülmesine devam edilecek.

 

Bilindiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca koordineli olarak yürütülen “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı”(ÇOGEP) kapsamında hazırlanan “Kuzeyin İncileri”  isimli proje ÇOGEP Değerlendirme Kurulu tarafından kabul edilmişti. Bartın ilimizde Bartın Valilik Makamının izni ile Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek olan “Kuzeyin İncileri” isimli proje kapsamında birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

Gerçekleştirilecek olan etkinlikler arasında Satranç Kursu ve Turnuvası, Çanakkale Şehitliği ve İstanbul Gezisi, Uçurtma Şenliği, Piknik Etkinliği ve Sinema Gösterimi gibi etkinliklerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

 

You must be logged in to post a comment Login