Amasra’da in cin top oynuyor

Kışın gelmesiyle birlikte ilimizin turizm cenneti Amasra, ölü sezona girdi. Yaz aylarında tabir yerindeyse iğne atsanız yere düşmeyen Amasra sokaklarında in cin top oynuyor

13 Aralık 2015 Pazar, 11:29
AMASRA

Yaz aylarında yerli yabancı turistten geçilmeyen Amasra kış ayları ile adeta terk edilmiş bir kasaba görüntüsüne büründü.

Kışın gelmesiyle birlikte ilimizin turizm cenneti Amasra, ölü sezona girdi. Yaz aylarında tabir yerindeyse iğne atsanız yere düşmeyen Amasra sokaklarında in cin top oynuyor. Birinin omzuna çarpmadan ya da yol vermesini rica etmeden yürümenin mümkün olmadığı Çekiciler Çarşısı esnafı çoğu zaman siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Amasra’daki otel sahipleri de turizm sezonunun sadece yaz ayları ile sınırlı kalmasında kış aylarında tek tük müşteriye hizmet vermekten mustarip.

Bartın’ın en önemli turizm yerlerinden olan Amasra kışın gelmesiyle turizmde ölü sezona girdi. Amasra’da şu sıralar deyim yerinde in cin top oynuyor. Yazın günlük en az 30 bin kişiyi ağırlayan Amasra’da birçok yer ve mekan boşalmış durumda. Restoranlardan otellere kadar birçok esnaf, iş yapamamaktan şikayetçi. Restoran sahipleri hafta sonları daha çok müşteri ağırladıklarını ifade ederken otel sahipleri kışın günü birlik müşteri dahi ağırlamadıklarını söylüyor.

 

Günübirlikçi bile yok denecek kadar az

 

Amasra’da otel sahibi olan Uğur Timur, şuanda günü birlik dahi olsa müşteri ağırlamadıklarını söyledi. Amasra’nın kışın tamamen ölü sezona girdiğini ifade eden Timur, “Şuanda ilçedeki birçok esnaf gibi bizde yazın olduğu gibi müşteri ağırlayamıyoruz. Amasra’ya günü birlik gelen bile çok az. Amasra’ya gelenler de çoğunlukla hafta sonları kafa dinlemek için ya da doğa gezintileri yapmak için geliyor. Amasra’nın yazın yaşadığı canlılığı yakalayabilmesi için kışında turizm çeşitliliğinin arttırılması gerekiyor” dedi.

 

 

kaynak:http://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/Nurdan EROĞLU

You must be logged in to post a comment Login