Amasra’da yağan kar Hayatı olumsuz etkiliyor.

Amasra Kaleşah yolu üzerinde zincir ve kar lastiği olmayan araçlar yolda kalırken Gecenin ilerleyen saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle Don ve buzlanma meydana geldi..

24 Ocak 2016 Pazar, 20:12
amasra-kar-haberi

Amasra’da iki gündür aralıklı olarak yağan kar ve tipi Hayatı olumsuz etkiliyor.

Dün Akşam Saatlerinde şiddetini arttırarak devam eden kar yağışı ve Tipi nedeniyle Amasra Kaleşah yolu üzerinde zincir ve kar lastiği olmayan araçlar yolda kalırken Gecenin ilerleyen saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle Don ve buzlanma meydana geldi..

Bugün Sabah saatlerinde tekrar başlayan kar özellikle Yüksek kesimlerde kar kalınlığının yarım metreyi aşmasına neden olurken Bartın Amasra Tünel Bağlantı yolunda araçların kar lastiği ve zincirsiz trafiğe çıkmaması gerekiyor.

Bartın Amasra yolu Uğurlar köyü ve Tünel girişinde yarım metreyi aşan kar nedeniyle yolda kalan araç sürücüleri kendi imkânları ile araçlarını kurtarmaya çalışırken vatandaşlar yakındaki yerleşim yerlerinden temin ettikleri Kürekle araçlarını kurtarmaya çalıştı.

Karayollarına bağlı ekiplerin kar küreme ve tuzlama işlemi yaptıkları Bartın Amasra Karayolunda Şiddetli kar yağışı nedeniyle zaman zaman ulaşımda aksamalar olsa da zincir ve kar lastiği olan araçların ulaşımında sorun yaşanmıyor.

 

ŞİDDETLİ TİPİ ELEKTRİK KESİNTİLERİNE NEDEN OLUYOR

Gece meydana gelen don olayının ardından Sabah erken saatlerde başlayan Gök gürültüsü ile başlayan tipi nin ardından Amasra’nın belirli mahallelerinde elektrik kesintileri meydana gelirken Bartın Amasra arasındaki Tünelde elektrik kesintisi devam ediyor.

kaynak: www.bartinkentrehberi.com/

You must be logged in to post a comment Login