kurye-times-reklam
kurye-times-reklam
6666

Amasra’da yangın..

Amasra’da gece yarısı Çatı katında başlayan yangın paniğe neden oldu.

24 dairenin bulunduğu Hidayet Apartmanının üst katları boşaltılarak yangına itfaiye müdahale etti.

24 Ocak 2016 Pazar, 20:17
Amasra'da yangın..

Amasra’da gece yarısı Çatı katında başlayan yangın paniğe neden oldu. 

24 dairenin bulunduğu Hidayet Apartmanının üst katları boşaltılarak yangına itfaiye müdahale etti.

Amasra Hoşgörü Sokak Hidayet Apartmanında Gece Balkona sigara içmek için çıkan vatandaşın komşu Apartmanın çatı katında alev yükseldiğini görmesi üzerine itfaiyeye haber verdi.

Kısa süre içinde 4 itfaiye aracı ile Hoşgörü Sokak a gelen itfaiye araçları yol kenarlarına park edilmiş araçlar nedeniyle olay yerine güçlükle ulaştı. Kısa süre içinde itfaiyenin merdivenini açarak 7 katlı binanın çatısına ulaşan itfaiyeciler yangına dışarıdan müdahalenin haricinde içerden müdahale edilmesi gerektiğini bildirmesi üzerine İtfaiye araçlarında bulunan yangın tüpleri ile müdahale edildi. yangın tüplerinin yetersiz kalacağının anlaşılması üzerine apartman ve iş yerleri ile Amasra Belediyesinden yangın söndürme tüpleri temin edildi.  Yangının daha da büyümesi ihtimaline karşı Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığına bilgi verilerek İtfaiye araçlarının ve itfaiyecilerin hazır bekletilmesi istendi. Vatandaşlar ise Bahçe hortumları ve ellerine aldıkları Balta ve küreklerle yangına müdahale etmek için Apartmanın çatı katına çıktılar.İtfaiye ekiplerinin dışarıdan su ile çatı katının içinden yangın söndürme tüpleri ile yaptıkları müdahale sonucunda yangın yaklaşık bir saat içinde güçlükle söndürüldü.

APARTMAN SAKİNLERİ SAATLERCE KAR ALTINDA BEKLEDİ

Çatı katında başlayan yangın nedeniyle Apartmanın altı ve yedinci katları tedbir amaçlı boşaltılırken diğer apartman sakinleri de şiddetli kar ve tipiye rağmen çocuklarını alarak sokağa çıkarken bazı bina sakinleri ise camlara çıkarak yangına müdahale eden itfaiyecileri korku ve endişe içinde izledi. Apartman sakinleri yangının kontrol altına alındığını öğrendiklerinde rahat bir nefes aldı.

kurye1

kaynak: www.bartinkentrehberi.com/

You must be logged in to post a comment Login