“Aşk-ı Nebi” Hat ve Ebru Sergisi açıldı.

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında “Aşk-ı Nebi” Hat ve Ebru Sergisi açıldı.

16 Nisan 2015 Perşembe, 09:24
ebruli-sergi
Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında “Aşk-ı Nebi” Hat ve Ebru Sergisi açıldı.
Hükümet Caddesi’nde bulunan eski belediye binasında açılan sergi, 17 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar halkın beğenisine sunulacak.

Serginin açılış töreninde, Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP 1.Sıra Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, İş adamı Refik Akmaz, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Belediye Özel Kalem Müdürü Sevgi Salcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Varnalı, Yardımcısı Burak Kirenci, Belediye Hat ve Ebru Kursu Eğitmeni İbrahim Boz, Halk Dansları Kursu Eğitmeni Orhan Doğan, kursiyerler, kursiyerlerin yakınları ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

29 yetişkin kursiyer tarafından yapılan 64 Ebru ve Hat çalışmasının yer aldığı serginin açılış kurdelesini Milletvekili Adayı Sezai Bilgin ve Ebru Eğitmeni İbrahim Boz ile birlikte kesen Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada; kursiyerleri ortaya koydukları birbirinden güzel çalışmalar dolayısıyla tebrik ederek Kutlu Doğum Haftası’nın tüm Bartın halkı ve İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasında, “Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ebru Kursu’nda aldıkları eğitimle birbirinden güzel eserler meydana getiren kursiyerlerimizi ve eğitmenimiz İbrahim Boz’u tebrik ediyorum. Allah başarılarını daim eylesin. Bu sergiyi böyle anlamlı bir haftada gerçekleştirdikleri için kendilerini ayrıca kutluyor, Kutlu Doğum Haftası’nın tüm halkımız ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Akın, konuşmasının ardından törene katılan vatandaşlarla birlikte sergiyi gezdi.

You must be logged in to post a comment Login