Bartın ‘lı Gençler İstanbul ‘da

Kuzey ‘in İncileri isimli proje etkinlikleri kapsamında Bartın ‘lı gençler Çanakkale ‘den sonra İstanbul ‘u da gezdiler.

13 Kasım 2015 Cuma, 14:17
bartin-

Bartın ‘lı Gençler İstanbul ‘da

 

Kuzey ‘in İncileri isimli proje etkinlikleri kapsamında Bartın ‘lı gençler Çanakkale ‘den sonra İstanbul ‘u da gezdiler.

Bilindiği gibi Bartın   İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Bartın ‘lı öğrenciler için Çanakkale ve İstanbul İllerine muhteşem bir gezi düzenlenmişti. Gezinin ilk gününde Bartın ‘lı gençler Çanakkale İline giderek, Çanakkale ilinde özel rehberler eşliğinde Çanakkale Destanı ‘nın yaşandığı yerleri, müzeleri ve Şehitlik Abidesini ziyaret etmişlerdi. Gezinin 2. Gününde de İstanbul iline giden gençler  özel rehber eşliğinde gezerek bilgiler aldılar. Gençlerin İstanbul ‘da gezdikleri yerler arasında Sultan Ahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıçı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii de bulunuyordu.

Bartın ‘lı gençlere Bartın ‘lı gençlere İstanbul İlinde de 2 öğretmen ve 5 Emniyet Müdürlüğü görevlisi de eşlik ettiler. Geziye Bartın Merkezden lise ve dengi okullardan 3 ‘er tane öğrenci olmak üzere toplam 39 öğrenci katılmışlardı.

Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından‘’Geleceğiniz, geleceğimizdir.’’ sloganı ile hazırlanarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen Kuzey ‘in İncileri isimli proje etkinlikleri kapsamında Bartın ‘lı gençler Çanakkale İline ve İstanbul İline düzenlenen geziye katılmışlardı. Gezi boyunca gençler bol bol hatıra fotoğrafları çektiler.

Bilindiği gibi Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince hazırlanan  “Kuzeyin İncileri” isimli proje“Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı”(ÇOGEP) kapsamında hazırlanarak ÇOGEP Değerlendirme Kurulu tarafından kabul edilmişti.

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca koordineli olarak yürütülmekte.

Bartın ilimizde Bartın Valilik Makamının uygun görüşleri ile  Bartın  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen  “Kuzeyin İncileri” isimli proje kapsamında birbirinden farklı etkinliklerin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Gerçekleştirilmesi planlanan  etkinlikler arasında Satranç Kursu ve Turnuvası, Çanakkale Şehitliği ve İstanbul Gezisi, Uçurtma Şenliği, Piknik Etkinliği ve Sinema Gösterimi gibi etkinlikler bulunuyor.

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login