Bartın Üniversitesine Girmek İçin Ter Döktüler

3 bin 583 Aday Bartın Üniversitesine Girmek İçin Ter Döktü

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 09:08
Bartın-Üniversitesine-Girmek-İçin-Ter-Döktüler

3 bin 583 Aday Bartın Üniversitesine Girmek İçin Ter Döktü

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavları için başvuru yapan 3 bin 583 aday branş ve koordinasyon sınavlarında ter döktü.

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, bu yıl Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine özel yetenek sınavlarıyla 80 bayan öğrenci, 185 erkek öğrenci ve 45 millî sporcu alacak. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan başvurularda 163’ü millî sporcu olmak üzere 3 bin 583 aday öğrenci kayıt yaptırdı. Rekor düzeyde başvurunun ardından başlayan özel yetenek sınavları Üniversitemizin spor salonlarında ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Ömertepe Futbol Sahasında gerçekleştiriliyor. Adaylar ilk olarak branş sınavlarında futbol, basketbol, hentbol, voleybol, atletizm, güreş, karate, tekvando, bocce, badminton ve halk oyunları dallarında becerilerini sergiledi. Bu sınavdan 50 puan ve üstü alan adaylar daha sonra koordinasyon sınavına alınarak parkurlarda ter döktü.

Başvurular ve ardından yapılan özel yetenek sınavları hakkında konuşan Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Kul, “Bu sene ikinci öğretimlerle birlikte 5 ayrı bölümde 300 öğrenci alacağız. Yüksekokulumuza yapılan başvuru ise 3 bin 583’e ulaştı. Başvuranlar arasında 163 milli sporcu da yer alıyor. Geçen yıllara göre başvuruda yaşanan bu artış, Üniversitemizin kalitesini her geçen gün arttırdığını göstermektedir. Olabildiğince objektif olarak yaptığımız yetenek sınavlarında da öğrencilerimiz gösterdikleri performansa göre puanlar alacak ve bölümlerine girmeye hak kazanacak. Yapılan sınavların ardından başarı puanlarına göre adaylardan ilk 300’e girenler 17-21 Ağustos tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptırabilecek” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Murat Kul, gelecek akademik yılda Spor Yöneticiliği Bölümünü de açmayı planladıklarını sözlerine ekledi. 

 

You must be logged in to post a comment Login