kurye-times-reklam
kurye-times-reklam
6666

‘Bartın’da bir ilki başardık’

TMVFL Batı Karadeniz Grubu’nda bu sezon Bartın’ı temsil eden BASAD Masterler, ligin ilk yarısını üç mağlubiyet ve bir galibiyetle tamamladı. Ligin ikinci yarısı için tüm hazırlıklarını sürdüren BASAD yönetimi,

10 Ocak 2016 Pazar, 23:49
savas-buyurman

‘USTALAR’ LİGİN İLK YARISINI DEĞERLENDİRDİ: ‘ANTALYA HAYAL OLMAYACAK’

TMVFL Batı Karadeniz Grubu’nda bu sezon Bartın’ı temsil eden BASAD Masterler, ligin ilk yarısını üç mağlubiyet ve bir galibiyetle tamamladı. Ligin ikinci yarısı için tüm hazırlıklarını sürdüren BASAD yönetimi, ilk yarıdaki olumsuz tabloyu aldığı ek tedbirlerle ve takım kadrosuna katılacak yeni isimlerle tersine çevirmeyi planlıyor. Kulüp yönetiminin ortak kararı ise ikinci yarıyı galibiyet serisi ile tamamlayıp Antalya’da oynanacak olan final maçlarında Bartın’ı en iyi şekilde temsil etmek. BASAD Masterler Kulübü Başkanı Mehmet Maden ilk yarıyı değerlendirme toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

kurye-vip

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL) Batı Karadeniz Grubu’nda Bartın’ı ilk kez temsil eden BASAD Masterler ekibi, ligin ilk yarısının tamamlanmasının ardından değerlendirmelerde bulunmak üzere bir araya geldi. Toplantıda Kulüp Başkanı Mehmet Maden ve yönetim kurulu üyeleri ligin ikinci yarısında oynanacak mücadelelerle ile ilgili yol haritası belirledi. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Maden, “Her şey bitmiş değil, Antalya’daki finalde mücadele etmek için ikinci yarıyı en iyi şekilde değerlendireceğiz’ şeklinde konuştu. BASAD Başkanı Mehmet Maden’in açıklamalarının detaylarına gelince;

‘Elimizden gelenin en iyisini yaptık’

25.10.2015′de başlayan ve 20.12. 2015′de sona eren ilk yarıda, puan cetvelindeki yerimize bakıldığında tablo iç açıcı değil tabii ki. Fakat kırk yaş ve üzeri geçmişte spor yapmış insanları yeniden yeşil sahalara döndürme anlamında TMVFL’nin süper bir organizasyon olduğunu gururla söyleyebiliriz. Bu veteranlar ligindeki ilk sezonumuz. Elbette eksiklerimiz takım olarak vardı. Bunun yanında böyle bir organizasyonun içinde olunması konusunda elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı söyleyebilirim. Ligin ikinci yarısında takımımıza katılacak yeni arkadaşlarımız var. Umuyorum bu arkadaşlarımızın takıma katkısı büyük olacak. İlk yarıda kaybettiğimiz puanları ikinci yarıda topladığımızda Antalya hayal olmayacak.

‘Bartın’da bir ilki başardık’

Hem kulüp başkanı olmak hem de sahada oyuncu olarak mücadele etmek farklı bir durum. Kulüp başkanı olarak insanları bir araya getirmek ve spor yapmalarını sağlamak için uğraş veriyorsunuz. Saha içinde de takımınızın kazanması için mücadele ediyorsunuz. Açık söylemek gerekirse her iki durumda da art niyetli insanlar karşınıza olumsuzluklar çıkarmıyorsa yaptığınız işten büyük mutluluk duyuyorsunuz. Hayatta en zor iş farklı düşünce ve duygulara sahip insanları ortak paydada buluşturabilmek. Çok kolay bir iş değil ama biz BASAD olarak ilimizde bunu başardık.

‘Veteranlar takımı Bartın’ın tanıtımına da katkı sunuyor’

Veteranlar maçına ilimizde olumlu yönde tepkiler oldu Fakat ’40 yaş ve üzeri sporcular futbol oynasa ne olur oynamasa ne olur ‘ diyenler de az değildi. Sporun yaşının olmadığını ancak spor yapanlar çok iyi biliyor. Bu lig öyle bir lig ki, verdiğiniz mücadele karşısında maddi bir kazancınız olmuyor. Bilakis, deplasmanlı olduğu için diğer illerde kendi şehrinizin ve kültürünüzün tanıtımını yapma misyonunu gönüllü olarak üstleniyorsunuz. Ayrıca geçmişte spor yapmış insanların buluşması, kaynaşması ayrı bir onur kaynağı oluyor. Destek konusuna gelince başta Bartın Belediyesi ve İl Özel İdare olmak üzere; Birtom, Amasra- Canlı Balık, Çekek Cafe ve Toksözler Market derneğimize ve kulübümüze nakdi ve ayni yardımlarda bulundular. Yeterli midir, tabii ki hayır. İlimizde kurulmuş olan BASAD Bartın Spor Adamları Derneği’nin her zaman ilklere imza atabilmesi için desteğe ihtiyacı var. Beklentimiz bu desteklerin devam etmesi yönündedir.

‘Basında çıkan olumsuz haberler bizi etkilemedi’

Bazı medya kuruluşları TMVFL’deki mücadelemizi ‘skor’ anlamında öne çıkarmaya çalıştı. Aslında kırk yaş ve üzerindeki insanların mücadele gücünün geçen her yılda düştüğünü göz önünde bulundurup, buna rağmen o yaştaki insan beyninin ayaklara nasıl hükmettiğini ve ağır çekimde futbolun nasıl oynandığını öne çıkarsalardı, okuyucuları için sayfalarında zevkle okunabilecek satırlara yer vermiş olacaklardı. Yerel basında skora dönük haberler bizi hiç etkilemedi. Yönetim olarak ve takım olarak da sezon başında bu işin her ne kadar skora dayalı olduğunu bilsek de böyle bir ligde kırk yaş ve üzeri sporcuların tekrardan yeşil sahalarda olmasının gençlere örnek olması açısından öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Ve biz gençlere yenilgide, beraberlikte ve galibiyette nasıl bir davranış biçimi sergilemeleri gerektiğini göstermeye çalışıyoruz. Kısacası sporun centilmenlik yarışı olduğunu göstererek, hem sahada hem de tribünde nasıl davranılması gerektiği konusunda yeni bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz.

‘Diğer illerin lige katılması için çalışma başlatacağız’

TMVFL organizasyonu herkes tarafından desteklenmeli. Biz bu organizasyonu çok önemsiyoruz. Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu’un bu organizasyonda olmayışı büyük bir eksiklik. 2016-2017 sezonunda BASAD olarak bu illerin de ligde yer almaları için çalışma başlatacağız. Çünkü Batı Karadeniz Grubu’nda bu bölgedeki illerin bu işin içinde olması gerekiyor. Bu illerin katılımı yönünde gerekli çalışmaların yapılması konusunda biz de elimizden gelen her türlü çabayı yönetim olarak sergileyeceğiz.

Kaynak: (BASAD)

 

 

You must be logged in to post a comment Login