Bartın’da Kılıçdaroğlu Rüzgârı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bartın’a Gelerek Yukarı Çarşıda Yoğun Bir Kalabalığa Hitap Etti

29 Ekim 2015 Perşembe, 08:27
Bartın’da Kılıçdaroğlu Rüzgârı

Bartın’da Kılıçdaroğlu Rüzgârı

 

Kılıçdaroğlu: TTK’ya 5000 İşçi Alacağız

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bartın’a Gelerek Yukarı Çarşıda Yoğun Bir Kalabalığa Hitap Etti

 

BARTIN-Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bartınlılara seslendi. Bartın mitinginde binlerce kişiye seslenen Genel Başkan Kılıçdaroğlu Pazar Günü yapılacak olan 1Kasım milletvekili seçimlerinde CHP Bartın Milletvekili Adayları Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Aysu Bankolu için destek istedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu Bartın mitinginde CHP İktidarında Ocaklara yatırım yapacağız, Türkiye Taşkömürleri Kuruma(TTK)’ya 5000 İşçi alacağız müjdesini verdi. Kılıçdaroğlu Bu ülkenin her şeyi bereketli. Ama bu ülkenin yeterli üretimi yok. Çocuklarımız işsiz. Zonguldak’ta TTK’ya 5000 işçi alacağız sözü vermiştim.

SÖZ VERİYORUM TTK’YA 5000 İŞÇİ ALACAĞIZ

Bartın’da da söz veriyorum ve hatırlatıyorum Türkiye Taş Kömürü Kurumuna TTK’ya 5000 işçi alacağız. Yerin altında da maden ver. Niye insanlar çalışmaz? Hangi gerekçeyle çalışmaz? CHP iktidarında o kuyuların tamamını açacağız. Ocaklara yatırım yapacağız, kömür galerilerinin Tamamına işçiler girecek. Kömürü dışarıdan getiriyoruz. Bu ülkede kömür var, Çalışacak insan var. Maden ocaklarında binlerce kişi çalışıyordu. Çoğunu emekli ettiler. Vatandaşın çocuğu işsiz. Evine ekmek götüremiyor. Memlekette huzur kalmadı. Ay başını nasıl getireceğim? diye düşünüyor. Benim size ve bu ülkeye sözüm var bu memleketi işsizlik belasından da kurtaracağız.

KILIÇDAROĞLU SİS NEDENİYLE SAAT 12.20’DE GELEBİLDİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Saat 09.30’da Saltukova Havalimanı’na inmesi bekleniyordu Kılıçdaroğlu sis nedeniyle saat 12.20’de gelebildi. Kemal Kılıçdaroğlu, havalimanında CHP Bartın Milletvekili Adayları Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Aysu Bankolu, CHP Bartın İl Başkanı Fahrettin Akgül ve partililer tarafından karşılandı. Seçim otobüsüyle Bartın’a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Yukarı Çarşı Meydanı’nda seçim otobüsünün üzerinden halka hitap etti. 7 Haziran’da sandıktan farklı bir sonuç çıktığını, vatandaş Tek partiye yetki vermiyorum. Oturun kendi aranızda uzlaşın. Türkiye’nin sorunlarını çözün dedi.

Biz CHP olarak üstümüze düşen görevi yaptık. Geldiler koalisyon için, Hoşgeldiniz, başımızın üstünde yeriniz var dedik.

TÜRKİYE CUMHURİYET TARİHİNİN EN DERİN KRİZLERİNDEN BİRİSİNİ YAŞIYOR

Mademki milli irade böyle, biz milli iradeye saygılıyız’ dedik. 10 gün görüştük. Görüşmeden sonra AKP heyeti ‘4 yıllık koalisyon istemiyoruz. 3 aylık seçim hükümeti istiyoruz’ dediler. ‘Niye 3 aylık? Vatandaş oyunu yeni kullandı. Niye bir daha sandığa?’ dedik. ‘Bize 400 milletvekili vermediniz, vatandaşı bir daha sandığa götüreceğiz.’ Benim bildiğim, inandığım hiçbir vatandaşımız bu ülkede şantaja boyun eğmez. Gider sandığa kararlı iradesiyle oyunu kullanır. Hükümet kuramayan bir partiye, hükümet kuramayan bir lidere güven duymamanız gerekir. Eğer bir kişi iradesini saraya ipotek etmişse o kişi Türkiye’yi yönetemez. Zaten şu anda Türkiye Cumhuriyet tarihinin en derin krizlerinden birisini yaşıyor.

AKP 13 YILDA MEMLEKETİ BU HALE GETİRDİ

Ülkeyi kimin yönettiği belli değil. Meclis’te 4 partinin grubu var. AKP 13 yılda memleketi bu hale getirdi. Terör bir taraftan. PKK belası yetmiyordu, şimdi bir de IŞİD belası çıktı. Devamlı sefer uyardık. Sizin Ortadoğu’da ne işiniz var, Suriye’de ne işiniz var, niye silah gönderiyorsunuz, niye radikal grupları gönderiyorsunuz?’ Ama dinlemediler, bu tablo ortaya çıktı. İkinci parti ise MHP sağ olsun her şeye hayır diyor. Hayır diyorsan niye siyasete giriyorsun? Girme o zaman. Başka bir şey yap. Öbür 3’üncü parti denklemin dışında zaten. Geriye bir tek parti kalıyor. Bu ülkenin sorunlarını en iyi saptayan, en iyi tespit eden, çözümleri üreten parti Cumhuriyet Halk Partisidir dedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye’nin derin krizden çıkması, yeniden rayına oturması gerekiyor. Yargı bağımsızlığının yeniden sağlanması lazım. Güçlü bir sosyal devletin yeniden inşa edilmesi lazım. Ülkenin bunun için CHP iktirana ihtiyacı var. Bunu bütün sağ duyulu vatandaşlar da söylüyor. Bütün dünya bu gerçeği görüyor.

SİYASET KAVGA ALANI, KÖŞEYİ DÖNME, ZENGİNLEŞME ARACI DEĞİLDİR

1 Kasım’da sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun ve düşünerek gidin. Siyaset kavga alanı, köşeyi dönme, zenginleşme aracı değildir. Siyasetin görevi vatandaşa hizmet etmektir ama vatandaşa hizmeti bıraktılar. Birisi din iman edebiyatı yapıyor. Öbür taraftan birisi de etnik kimlik edebiyatı yapıyor. Bunları bırakmamız lazım. Bu ülkenin refaha ve huzura ihtiyacı var. Eğer refahı ve huzuru istiyorsak yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacımız var. Çok ayrıştık, çok bölündük. Birbirimize selam veremez hale geldik. Neden? Bu ülke bu kadar güzel. Ülkemizin Her şeyi bereketli ama bu ülkenin yeterli üretimi yok. Çocuklarımız işsiz. Evine ekmek götüremiyor. Memlekete Huzur kalmadı. Size sözüm var. İşsizlik belasından da bu memleketi kurtaracağız yetki verirseniz. Ben siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum.

EMEKLİYE 1’ER MAAŞ İKRAMİYE, ASGARİ ÜCRET NET 1500 TL

Ben sizden 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda huzuru ve refahı getireceğim. Hiçbir vatandaşımı ötekileştirmeyeceğim. Bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağım. Hiçbir vatandaşı ayrıştırmayacağım. 7 Haziran’da ne vaat ettiysem hepsinin altında benim imzam var. Huzuru ve barışı getireceğiz. Bunun için sizin oyunuza ihtiyaç duyuyorum. Destek vermeniz lazım. Bıktık bunlardan. Çekilsinler bir köşeye. Bir kere de kul hakkı yemeyenler, yolsuzluk yapmayanlar, vatandaşın cebine elini uzatmayanlar bu ülkeyi yönetsin. Kılıçdaroğlu, Emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında 1’er maaş ikramiye vereceğiz, asgari ücreti net 1500 lira yapacağız, 800 bin kamuda çalışan taşeron işçiyi kadrolu yapacağız. 7 Haziran’dan önce 17 milyon olan yoksul sayısı 22 milyona ulaştı. Bu güzel topraklarda fakirliği tarihe gömeceğiz. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 21’inci yüzyılın Türkiye’sinde fakirlik mi olur? İçim kan ağlıyor. Binlerce çocuğumuz var yatağa aç giriyor.

BİZİM SEÇİM BİLDİRGEMİZİ KOPYALAMAYA BAŞLADILAR

Annelerimiz çocuklarınızı tam gün okula göndereceksiniz. Öğle yemeklerini öğretmenleriyle birlikte ücretsiz yiyecekler. Fakir ailelerde anne çocuğunun beslenme çantasına ne koyayım diye düşünüyor. Biliyorum şimdi bunun için de Kaynağı nereden bulacaksınız? diye soracaklar. Hiç meraklanmayın, Boğazımızdan keseceğiz o çocuklara öğle yemeğini vereceğiz. 7 Haziran’dan önce kaynak soranlar şimdi seçim bizim seçim bildirgemizi kopyalamaya başladılar. Eyvallah kopyalasınlar, itirazım yok. Bu gerçek şunu gösteriyor: Türkiye’nin sorunlarını en iyi tespit eden parti, en iyi kadroları bünyesinde bulunduran parti CHP’dir. Boşuna kopya etmiyorlar. Asgari ücret 1500 lira olacak dediğimiz zaman bizi işverenlere şikâyet ediyorlardı.

DAVUTOĞLU SARAY İÇİN KILIÇDAROĞLU HALK İÇİN ÇALIŞIR

Allah bu ya şimdi onlar da 1300 lira olacak diyorlar. Niye 1500 değil? ‘CHP’ye oy vermeyin faiz yükselir, dolar yükselir, işsizlik artar’ diyorlardı. Allah büyük ya hepsi bunların zamanında oldu. Faiz, dolar, işsizlik arttı. Yalanın siyasette yerinin olmaması lazım. Düzgün, ahlaklı siyasete, yeni bir siyasete ihtiyacımız var. Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Sizin için çalışıyorum. Benim parada, pulda gözüm yok. Çok şükür aldığım aylık yetiyor. Bu sorunları namusumla, adaletle çözmek istiyorum.” CHP Lideri Kılıçdaroğlu CHP Bartın Milletvekili Adayları Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Aysu Bankolu, CHP Bartın İl Başkanı Fahrettin Akgül ile birlikte halka çiçek atıp onları seçim otobüsünden selamlayarak Bartın’dan ayrıldı.

 

Necdet AYDEMİR/BARTIN

 

 

You must be logged in to post a comment Login