Bartın’ın Gelmiş Geçmiş En Büyük Projesi

Bartın Atıksu Arıtma Tesisi” ve “İnkumu Atıksu Ön Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı” Projesi başlıyor.
Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bartın Belediyesi Projesi olan “Bartın Atıksu Arıtma Tesisi” ve “İnkumu Atıksu Ön Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı” çalışmaları başlıyor

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 11:01
Bartın’ın Gelmiş Geçmiş En Büyük Projesi

“Bartın Atıksu Arıtma Tesisi” ve “İnkumu Atıksu Ön Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı” Projesi başlıyor.
Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bartın Belediyesi Projesi olan “Bartın Atıksu Arıtma Tesisi” ve “İnkumu Atıksu Ön Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı” çalışmaları başlıyor. Proje kapsamına Projenin müteahhit firması olan Gezer Endüstri İnşaat Sahibi Hüseyin Gezer, Proje Müdürü Cengiz Türkel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Gıysettin Güneş ile Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcıları Erol Demirkoparanoğlu ile Hüseyin Taner Çetin ve Bartın Belediyesi teknik personelleri ile toplantı yapılarak yer teslimi gerçekleşti. Daha sonra ise taraflar arasında protokol imzalandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” AB projemizle, 65 proje arasında ilk 4’e girdik. 15 belediyenin hak kazandığı bu projede 81 km 150-250 ve 400’lük su hattı değişimi yapılacak. Artık Irmağımıza kanalizasyon akmayacak. Ayrıca İnkumu’da uzun yıllarıdır denize akan kanalizasyon sorunu da sona erecek. Kanalizasyon Atık Su Arıtma, İnkumu Tatil Beldesi Kolektör Ön Arıtma Deniz Deşarjı projesinin ilavesiyle içinde 9 ayrı proje barındırmaktadır. Bunlar, Atıksu Arıtma Tesisi ve İnkumu Atıksu Toplama Şebekesi, Paket Arıtma ve Deniz Deşarjı İnşaatı, mevcut su temini sistemi ve dağıtım sisteminin iyileştirilmesi, Su ve Kanalizasyon idaresi hizmetlerinin modernize edilmesi gibi önemli detayları içermektedir. İlk olarak İnkumu Kanalizasyon Paket Arıtma ve 1610 mt. Derin Deniz Deşarjı çalışması başlatılacaktır” dedi.
“Bartın’ın Gelmiş Geçmiş En Büyük Projesidir”
Projenin Bartın tarihinde ki en büyük proje olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemal Akın;” Bugün projenin müteahhit firması olan Gezer Endüstri İnşaat Sahibi Hüseyin Gezer, Proje Müdürü Cengiz Türkel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri Gıysettin Güneş ile toplantı yaptıktan sonra yer teslimini gerçekleştirerek protokol imzaladık. Bu proje, Bartın’ın bu güne kadar gelmiş geçmiş en büyük projesidir. Delegasyona, müşavir firmaya, bakanlıktaki emek veren arkadaşlarımıza, Encümen Üyelerine, Fen İşlerine bağlı teknik personelimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor Bartın ve İnkumu için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login