Bartınspor 3-0 Kardemir Karabükspor A2

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 10:58
BARTINSPOR

Bölgesel Amatör Lig 11.Grup’ta mücadele edecek olan Bartınspor,2016-2017 sezonunu Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen törenle açtı.Kırmızı siyahlı ekip sezon açılışı dolayısıyla Kardemir Karabükspor U21 takımı ile hazırlık maçı yaptı.

2016-2017 Sezonunda BAL’da şampiyonluk mücadelesi verecek olan Bartınspor sezon açılışımı Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor U21 takımı ile yaptığı maç ile başlattı.Yeni sezon için düzenlenen açılış töreni 14 Ağustos Pazar günü saat: 16:00’da yönetim, teknik kadro ve futbolcuların katılmasıyla başladı.Yaklaşık 13 gündür boğaz tesislerinde birinci etap çalışmalarını sürdüren kırmızı siyahlılar açılışta Atatürk Stadı’nda taraftarı ile buluştu. Bartınspor yeni sezonda şampiyonluk mücadelesi vereceği BAL Ligi öncesi sezon açılışını 14 Ağustos Pazar günü gerçekleştirdi. Bartın Atatürk Stadı’nda gerçekleşen sezon açılışı programına Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut,Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Turgut Altınçubuk, Futbol İL Temsilcisi Esat Günaydın, Bartınspor Onursal Başkanı Faruk Narin, Bartınspor Yönetim Kurulu Üyeleri, teknik heyet, futbolcular ve  spor severler katıldı.Sıcak havaya rağmen tribünleri dolduran taraftarlar Teknik ekip ve futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu. Açılış konuşmasının ardından futbolcular tek tek takdim edilerek, taraftarla tanıştırıldı.Programda ardından kırmızı beyazlı ekip daha sonra Kardemir Karabükspor U21 takımı ile hazırlık maçı yaptı.Yeni sezon öncesinde ikinci hazırlık maçında Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor U21 takımı ile karşılaşan Bartınspor, her iki yarıda attığı gollerle karşılaşmayı 3-0 kazandı.Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmada iki ekipte başa baş bir mücadele ortaya koydu. Kırmızı Siyahlı ekip , zaman zaman etkili ataklar geliştirdi. Bol pozisyonun yaşandığı ilk yarı 21.dakikada Ulaş Yalçın’ın attığı golle Bartınspor’un 1-0 üstünlüğüyle bitti.Karşılaşmanın ikinci yarısında da iki ekipte etkili bir oyun sergiledi. Tempolu geçen maçın 81 ve 87’inci dakikada Ömer Can Alpsoy’un attığı gollerle Bartınspor karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. BAL Liginde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Bartınspor oyndığı ikinci hazırlık maçından da galibiyetle ayrıldı. İki ekipte 90 dakika etkili bir oyun ortaya koydu. İki ekipte her iki yarıda bir çok net gol fırsatlarından da yararlanamadı.Kırmızı Siyahlı ekip oynadığı ikinci hazırlık maçında da   göz doldurdu ve taraftarın alkışını aldı.

BARTINSPOR’UN MARKASINI YUKARIYA TAŞIYACAĞIZ

Sezon açılışında bir konuşma yapan Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Bartınspor markasını daha da yukarıya taşıyacaklarını söyledi.Bartın halkının şampiyonluk yolunda destek vermelerini isteyen Bulu,; birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerini belirtti. Yeni sezonda 17 yıllık özlemi bitireceklerini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, “Bulut; Sayın Valim değerli basın mensupları ve sevgili Bartınspor sevdalıları.Öncelikle hepinize hoş geldiniz .2016-2017 sezonunun sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum.Sözlerime başlamadan önce bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi huzurlarınızda saygı ve şükranla anıyorum.Birliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde sporun dostluk ve kardeşlik adına en iyi birleştirici olduğunu unutmadan her beraber ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz adına en iyisini yapmamız gerektiğini biliyoruz. Ulu önder Atatürk’ün de demiş olduğu gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcularla bu yolda başarıya ulaşacağımızı umut ediyorum. Bu yolda sayın başta Valim, belediye başkanım,milletvekillerimiz, yönetim kurulumuz ve bütün Bartınlılar olarak bir arada olup şehrimizin  marka değerini arttırmak için her şeyi yapmak istediğimizi ifade ediyorum.Bartınspor Bartın için sadece bir spor kulübü değil, bu şehrin tanıtımında ve marka değerinde en önemli argümandır. Ben, sen, o değil, biz ruhuyla hareket ettiğimiz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Başarıya giden yolun birlik ve beraberlikten geçtiğini unutmadan güzel yarınlar için her şeyi yapacağımızdan şüpheniz olmasın.2016-2017 futbol sezonunun ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, sözlerimi bu yılki sloganımız olan “ Bu Sene O sene, Amatörde Son Sene” diyerek tamamlamak istiyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkür eder, saygı sevgi ve şükranlarımı sunarım” dedi.

ASKF VE İL TEMSİLCİSİNDEN ÇİÇEK

Bartınspor’un sezon açılışında takımı ASKF genel Başkanı Turgut Altınçubuk ile Futbol İl Temsilcisi Esat Günay yalnız bırakmadı. Atatürk Stadı’nda gerçekleşen sezon açılışında ASKF genel Başkanı Turgut Altınçubuk Bartınspor teknik Direktörü Ahmet özen’e, Futbol İl Temsilcisi Esat Günay’da konuk ekibin teknik direktörü Ümit Kansızoğlu’na başarılar dileyerek çiçek takdim ettiler.

2016-2017 sezonunda BAL’da ilimizi temsil edecek olan Bartınspor, sezon açılışını gerçekleştirdi. Sezon açılışında taraftarıyla buluşan kırmızı siyahlı ekip,  sezon açılışı dolayısıyla Kardemir Karabükspor U21 takımı ile hazırlık maçı yaptı.Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Turgut Altınçubuk,  yeni sezonda Bartınspor’u çalıştıracak olan  teknik Direktör Ahmet Özen’e başarılar dileyerek yeni sezon için başarılar dileyerek  çiçek takdim etti.Ayrıca Futbol İl temsilcisi Esat Günay’da Bartınspor ile sezon açılışında karşılaşan Kardemir Karabükspor U21 takımın teknik direktörü Ümit Kansızoğlu’na çiçek takdim ederek yeni sezonda başarılar diledi. Bartınspor Teknik Direktörü Ahmet Özen ASKF genel başkanına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

KAYNAK: www.bartinspor.org.tr

You must be logged in to post a comment Login