CHP Seçim Startını Verdi

Bartın’dan sorumlu CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ile CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Bartın’a geldi

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 10:05
riza-yalcinkaya

CHP Seçim Startını Verdi

 

Bartın’dan sorumlu CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ile CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Bartın’a geldi

 

 

BARTIN-Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın’dan sorumlu Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ile Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Bartın’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Milletvekilleri Baydar ve Karabıyık’ı CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya karşıladı. Milletvekilleri Baydar ve Karabıyık CHP Bartın Parti binasında basın açıklamasında bulundu.  CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar parti binasında yaptığı açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin izlediği politikayı halkımıza anlatmaya çalışacağız. Böyle bir çalışma için Bartın’a geldik.” dedi Baydar konuşmasına şöyle devam etti; “Bu dönemde, bir hükümet kurma şansımız olmadı. Tekrar seçim gündeme getirildi. Biz 7 Haziran’dan sonra çıkan tabloyu Cumhuriyet Halk Partisi olarak doğru okuduk. Meclis başkanlığı seçiminin son anına kadar MHP’liler bize destek vereceklerini ifade ettiler. Ama son anda ne olduysa birileri MHP’nin düğmesine bastı.

AKP’NİN NİYETİ KOALİSYON KURMAK DEĞİL, TOP ÇEVİRMEKMİŞ

Süreçte Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz herhangi bir kırımızı çizgi ortaya koymadan koalisyon hükümetinin oluşturulması için elimizden gelen gayreti gösterdik. AKP’nin niyeti top çevirmekmiş. Biz bunu görmedik mi? Gördük. Kamuoyunun da bunu anlayabilmesi için bu sürecin yaşanması gerekiyordu. Bu halk onlara bu iktidarı vermeyecek. Bunların ne olduğunu, bunların Müslümanlıkla alakaları olmadıklarını, bunların dinleri nin imanlarının para olduğunu halkımıza anlatacağız. CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık da, yaptığı konuşmada, “ 7 Haziran seçimleri sonrasında ortaya çıkan tablo sonrası koalisyon hükümeti kurmak için çabaladıklarını ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tutumu dolayısıyla bunun mümkün olmadığını söyledi. Suruç saldırısı öncesi ve sonrası gelişmelerin daha sıkıntılı bir tabloyu gözler önüne serdiğini belirten Karabıyık, bu arada AKP ile koalisyon masasına oturduklarını, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun burada partiyi değil Türkiye’yi öncelik yaparak masaya oturduğunu söyledi.

ERKEN SEÇİMDE VATANDAŞA PROJELERİMİZİ ÇOK İYİ ANLATMAK ZORUNDAYIZ

Karabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Genel başkanımız bizimle ne zaman bir araya gelse, tabanın görüşünü bizlere soruyordu. Yani ne diyorlar? Koalisyon süreciyle, AKP ile koalisyon sürecine nasıl bakıyorlar bizler her aşamada tabandan sesi yukarıya ilettik. Bu süreçte genel başkanımız ciddi bir mücadele verdi. 5 konu başlığı altında Türkiye’nin sorunlarını önceleyen bir şekilde masaya oturdular. Koalisyon sürecinde 14 temel ilkemiz vardı. O temel ilkelerde hangi partiyle masaya oturacaksa onları ifade edecektik. Bundan sonraki süreçte bir erken seçim yaşanacak. Bu erken seçimde biz vatandaşa Projelerimizi çok iyi anlatmak zorundayız.  Bizler neye önem verdik ve karşı taraf bize nasıl yaklaştı. Bunu bizim vatandaşa anlatmamız gerekiyor. Projelerimiz zaten var. Seçim bildirgemiz var. Seçime gidilirken projelere ilavelerde olacak” dedi.

CHP’Lİ VEKİLLER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI DA ZİYARET ETTİLER

Daha sonra CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Bartın İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan ve CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır ve Bartın TSO yönetim kurulu üyelerini, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Ekrem Altınok’u, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kadir Akal’ı, Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube başkanı Ali Kalaycı’yı ve Bartın Ziraat Odası başkanı Rüştü Civak’ı makamında ziyaret ettiler.

Necdet AYDEMİR/BARTIN

You must be logged in to post a comment Login