CHP’li adaylar vatandaşla buluştu

CHP’li Yalçınkaya ve Bankoğlu, dün de Kadınlar Pazarı ile Akpınar, Yeşilkaya ve Karainler köylerine giderek vatandaşlarla kucaklaştı.

07 Ekim 2015 Çarşamba, 15:51
CHP’li adaylar vatandaşla buluştu

CHP’li adaylar vatandaşla buluştu

CHP Bartın Milletvekili adayları M. Rıza Yalçınkaya ve Aysu Bankoğlu, 1 Kasım seçimlerine günler kala, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. CHP’li Yalçınkaya ve Bankoğlu, dün de Kadınlar Pazarı ile Akpınar, Yeşilkaya ve Karainler köylerine giderek vatandaşlarla kucaklaştı. CHP’li Yalçınkaya, vatandaşlarla yaptığı konuşmalarda, CHP iktidarında, ülkenin ve Bartın’ın tüm sorunlarına çözüm bulunacağını söyledi.

“İşsiz bir sürü genç var”

CHP’li Yalçınkaya ve Bankoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürdü. CHP’li adaylar, Bartın’ın meşhur Kadınlar Pazarı’nı ziyaret ederek pazarcı esnafının sorunlarını dinledi. Pazarda esnaf ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan CHP’li adaylar, vatandaşın iş ve geçim sıkıntısıyla ilgili şikâyetlerini değerlendirerek, “Sizlerin de desteğiyle kurulacak CHP iktidarında hiçbir gencimiz işsiz kalmayacak” dedi. Türkiye’nin en büyük sorununun işsizlik olduğunu vurgulayan CHP’li Yalçınkaya, Bartın’da yaşanan işsizlik nedeniyle devamlı göç verildiğini belirterek, CHP iktidarında istihdam olanaklarının artırılmasına ilişkin yapılması planlanan projeleri vatandaşlara anlattı. Bartın’da istihdam alanının gittikçe daraldığını ve işsizliğin arttığını ifade eden Yalçınkaya, CHP iktidarında ‘Ulusal İstihdam Stratejisi’ ile işsizlikle etkin mücadele edileceğini belirtti. CHP iktidarında, kamu istihdamının genişletilerek yaygınlaştırılacağını söyleyen Yalçınkaya, CHP’nin yeni ekonomi projeleriyle yeni istihdam alanlarının yaratacağını, gençlerimizin potansiyelinin doğru bir şekilde kullanılacağını ve herkesin emeğinin karşılığını alacağını anlattı.

CHP’li Yalçınkaya, ardından Akpınar, Yeşilkaya ve Karainler köylerine giderek vatandaşla sohbet etti. 1 Kasım seçimlerinde vatandaştan “CHP’ye oy vermelerini” isteyen Yalçınkaya, CHP iktidarından artık bu ülkede yoksulluğun konuşulmayacağını kaydetti. Yalçınkaya, “Aile Sigortasıyla herkesin evine asgari 720 TL para girecek. Türkiye’de hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek” dedi. CHP iktidarında çalışan herkesin alın terinin karşılığını alacağını kaydeden Yalçınkaya, “Alın terinin yanında olan bizlerin iktidarında, mazottan alınan vergiyi kaldıracak, mazotu 1.8 TL yapacağız” diye konuştu.

“İktidar samimi değil”

Yalçınkaya, 1 Kasım’da kurulacak CHP iktidarında, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılacağını ifade ederek, asgari ücret üzerindeki verginin kalkacağını ve böylece asgari ücretin aylık net bin 500 TL’ye yükseleceğini, ayrıca asgari ücretin, her yıl, enflasyon farkı ve ekonomik iyileşmeye bağlı olarak artacağını kaydetti. Yalçınkaya, 7 Haziran seçimleri öncesi CHP’nin vaatleri için “kaynak nerede” diye soran iktidarın bu seçimlerde aynı vaatlerle halkın karşısına çıktığını belirterek, “CHP’nin doğru yolda yürüdüğü ortada. CHP’nin halkın kalkınması için hazırladığı projelerin gerçekleştirilebileceğini kabul etmiş oldular. Ama iktidar samimi değil. İktidar partisi CHP’nin vaatlerini kopya çekerek halka, asgari ücreti artıracağını söylüyor. Yıllardır iktidardalar. Bu güne kadar neden yapmadılar. Bu güne kadar asgari ücreti artırsalardı da vatandaşın, yoksulun, dar gelirlinin yüzü gülseydi. Yapmadılar çünkü samimi değiller. Çünkü yoksulun yanında değiller” dedi.

“CHP iktidarında emeklinin yüzü gülecek”

Yalçınkaya, CHP’nin emeklilerle ilgili projelerini vatandaşlara anlatarak, “CHP iktidarında emeklilerimizin yüzü gülecek. Bundan sonra da emeklilerimiz bayramlarda torunlarına harçlık veremediği için üzülmeyecek. Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye sözümüzü tutacağız. Yaşanabilir, mutlu bir ülkeyi birlikte kuracağız. Bu konuda benim de kanun teklifim var. Sonuna kadar konunun takipçisi olacağım” dedi.

“Kredi borçlarının %80’i silinecek”

Yalçınkaya, işsizliğin ve yoksulluğun vatandaşı bankalara muhtaç hale getirdiğini ve borçlandırdığını kaydederek, CHP iktidarında 31 Mart 2015 tarihine kadar, bankacılık sisteminde sorunlu hale gelen kredi kartı ve bireysel kredilerin, faiz borçlarının en az %80’inin silineceğini, kalan borcun, yeniden yapılandırılarak ödemelerin 5 yıla yayılacağını anlattı.

CHP’nin Türkiye’de açlık ve yoksulluğu ortadan kaldırmak için iktidara geleceğini kaydeden Yalçınkaya, CHP’nin insan odaklı bir kalkınma modelini hayata geçireceğini, refahın tabana yayılacağını ifade etti. Yalçınkaya, CHP iktidarında yoksulluğa, işsizliğe, kayıt dışılığa, iş gücünün niteliğine ve ücretlerin düşüklüğüne dair sorunların çözüleceğine dikkat çekti.

CHP’li Yalçınkaya, 1 Kasım’da CHP’ye atılacak her oyun, ülkenin ve halkın geleceğini belirleyeceğini kaydederek, “13 yıllık AKP iktidarından ‘artık yeter’ diyerek kurtulmak sizlerin elinde. 1 Kasım’da sandığa gidin ve ‘artık yeter’ deyin” diye konuştu.

kaynak:www.sonnokta74.com

You must be logged in to post a comment Login