CHP’li adaylardan köy ziyareti

CHP Bartın Milletvekili adayları M.RızaYalçınkaya ve Aysu Bankoğlu, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyo

24 Mayıs 2015 Pazar, 22:49
riza-yalcinkaya
  • CHP’li adaylardan köy ziyareti

Türkiye’nin kaderini belirleyecek seçimlere iki hafta kala CHP Bartın Milletvekili adayları M.RızaYalçınkaya ve Aysu Bankoğlu, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.CHP’li adaylar Yalçınkaya ve Bankoğlu, Bartın merkeze bağlı Mekeçler, Yanaz, Geriş Köyü, Gerişkatırcı, Muratbey ve Terkehaliller köylerinde seçmenleriyle buluştu. CHP’liler, yoğun ilgi ile karşılandığı köylerde vatandaşla sohbet etti. Vatandaşın sorunlarını dinleyen Yalçınkaya ve Bankoğlu, partilerinin seçim bildirgesi hakkında bilgi vererek, CHP iktidarında bütün sorunların çözüleceğini ve vatandaşın yüzünün güleceğini anlattı.

 

CHP Bartın İl Başkanı Fahrettin Akgül ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ile partililerin de katıldığı ziyaretlerde konuşan Yalçınkaya, Türkiye’de 17 milyon yoksul bulunduğunu belirterek, 7 Haziran seçimlerinin ardından kurulacak CHP iktidarında yoksul kalmayacağını söyledi. Yalçınkaya, “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının ilk 100 gününde Meclisten Aile Sigortası Yasasını çıkartacağız. Bu yasayla birlikte hiçbir ailenin geliri 720 TL’nin altına düşmeyecektir. Bu yasayla birlikte hiçbir aileyi aç bırakmazken, sosyal yardımları da 2 katına çıkaracağız. Zaten var olan yardımları 2 katına çıkaracağız. Fakat bunu sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yapacağız. CHP iktidarında sosyal devleti yeniden inşa edeceğiz. Bizler insanlarımıza yatırım yapacağız. Ülkemizde kişi başına düşen gelir miktarını artırmayı düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin farkı bu olacak” dedi.

Çiftçilik yapan vatandaşlara da seslenen Yaçınkaya konuşmasında “Çiftçi ürettiği ürünün karşılığını alacak. Mazot çiftçiye 1.5 liradan verilecek” dedi.

You must be logged in to post a comment Login