Efes Ultara maratonunda 2’inci oldu.

Bartın’ın altın kızı Milli Triatloncu Berrak Irmak 17 Mart 2018 tarihinde koşulan Efes Ultara maratonunda 2’inci oldu.

23 Mart 2018 Cuma, 08:22
Irmak’tan-Büyük-Başarı

Milli Triatloncu Berrak Irmak’tan Büyük Başarı

Bartın’ın altın kızı Milli Triatloncu Berrak Irmak 17 Mart 2018 tarihinde koşulan Efes Ultara maratonunda 2’inci oldu.

Yüzme, bisiklet ve atletizmden oluşan bir spor dalı olan Triatlon’da daha başarılı olmak için maratonlarda da yer alan Berrak Irmak son olarak Efes Ultra Maratonu’na katıldı.  İnişli, çıkışlı, kum ve dağlık bir arazide 25 Km’lik maratonda ikinci olarak kürsüye çıkan Berrak Irmak Bartın’a madalya ve kupa kazandırarak ilimizi başarıyla temsil etti.

kaleci-eldiveni

İzmir doğumlu Milli sporcumuz Berrak Triatlon sporuna 9 Eylül Üniversitesinde hobi olarak başlamış ve ilerleyen Üniversite yıllarında Milli takım ve Balkan Şampiyonalarında defalarca kürsüye çıkarak Avrupa’nın bir çok ülkesinde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etti ve şu anda Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü lisansıyla Triatlon ve Atletizm’in uzun mesafe yani 10.000 ve 21 Km yarı maratonlarda müsabakalara katılıyor.

Triatlon yüzme, bisiklet ve atletizmden oluşan bir spor dalı. Asıl spor branşı Triatlon olan Berrak triatlon’da daha başarılı olmak amacı ile uzun mesafe koşularını yani maraton koşularını  da antrenman mahiyetinde yarışıyor. İşte bu yarışlardan biri de Efes Ultra maratonu , tarih 17 Mart 2018 ve mesafe 25 kilometre inişli, çıkışlı, kum ve dağlık bir arazi. Dünya’nın en zor sporu olan Atletizm’in uzun mesafe yani maraton koşusunda ikinci olarak kürsüye çıkan ve Bartın’a madalya ve kupa kazandıran Altın kızımız Berrak Irmak’ı tebrik ediyoruz.

“TRİATLONDA’DA HEDEFİM HER MÜSABAKADA 1’LİK”

Milli Triatloncumuz ve maratoncumuz Berrak Irmak yaptığı açıklamada, Başarılarımda bana büyük destek olan Bartın Irmak Enerji’ye, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir’e ve tüm Bartın medyasına çok teşekkür ediyorum” dedi. Bartın’ı son koştuğu Efes Ultara maratonunda başarılı bir şekilde temsil ederek ikincilik kürsüsüne çıkan Berrak Irmak, “ Bu sene katılacağım kendi branşım olan Triatlon ( Yüzme, Bisiklet, Koşu) da hedefim her müsabakada 1’lik” dedi.

 

KAYNAK :www.btvspor.com

You must be logged in to post a comment Login