Esnaf dolmuş takside ısrarcı

29 Eylül 2015 Salı, 09:32
bartin-taksi

Bartın’da taksici esnafını geçinememekten yakınıyor. Esnaf giderlerinin her geçen gün arttığını bu nedenle de biran önce dolmuş taksiye geçilmesi gerektiğini söylüyor.

Bartın’daki taksici esnafının geçinememekten dert yanıyor. Her geçen gün giderlerinin arttığını kaydeden esnaf bundan dolayı biran önce dolmuş taksi uygulamasına geçilmesini istiyor. İl genelinde araç sayısının git gide arttığını dile getiren esnaf, vatandaşların ulaşım için ya kendi araçlarını kullandığını ya da toplu taşıma araçlarını kullandığını kaydediyor. Aynı zamanda akar yakıta yapılan zamlarda  esnafın giderlerini arttıran unsurlar içerisinde bulunuyor.

Birçok ilde uygulamaya geçildi

Birçok ilde dolmuş taksi uygulamasına geçildiğini söyleyen taksici esnafı, “Her geçen gün masraflarımız artıyor. 2 ayda bir benzine, mazota zam yapılıyor. Aynı zamanda yer geliyor aracın bakımıydı, arızasıydı derken masraflar artıyor. Artık insanlar bir yerden bir yere giderken ya kendi arabasını kullanıyor ya da toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Taksi kullanan insan sayısı çok azaldı. Taksicilik yapmak gittikçe zorlaştı. Ama dolmuş taksi uygulamasına geçilirse bizde biraz rahat nefes alırız. Bu konuyu Belediyeyle çok konuştuk ama şuana kadar bir netice alamadık. Sonuçta bizde geçim derdindeyiz” diyor.

 

 

kaynak: www.bartintimes.com

You must be logged in to post a comment Login