Fikstür çekildi

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Ömertepesi’nde bulunan bürosunda 1.Amatör, U19, U17 ve U15 Liglerinin kura çekilişini gerçekleştirdi.

18 Ağustos 2015 Salı, 09:36
Fikstür çekildi

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Ömertepesi’nde bulunan bürosunda 1.Amatör, U19, U17 ve U15 Liglerinin kura çekilişini gerçekleştirdi.

Bartın ASKF Başkanlığı Cuma günü saat 18.00’de Ömertepesi’nde bulunan ASKF bürosunda 1.Amatör, U19, U17 ve U15 Liglerinin kura çekimini gerçekleştirdi. Kura çekimine Ulus Çınar Spor yetkilileri hariç tüm kulüp yetkilileri, antrenörleri katıldı. Kura çekimi öncesinde Bartın Futbol İl Temsilcisi Yüksel Tekin kuraya girecek takımlara ve yöneticilere bir takım uyarılarda bulundu.

2.haftadan sonra çekiliyorlar

Geçtiğimiz sezon 2.haftaya gelindiğinde 2 mağlubiyet alan takımların, ligden çekildiğini belirten Yetkin, takımların maçlara çıkmadıklarını söyledi. Bu işi sadece listeye isim yazdırmak olarak görülmesin istiyoruz diyen Yetkin, “Biz bunu istemiyoruz. Programımız sıkışık” dedi.

ASKF Başkanlığı önemli bir karara daha imza attı. Bartın Futbol İl Temsilcisi Yüksel Tekin, “Ligden çekilen takımların bir sonraki yıl lige alınmayacağını bildirdi. İlimizde şampiyon olan takım, Türkiye şampiyonasına gidecek. Bizler fazla maç oynatarak çocukların maç alışkanlığı yakalamasını istiyoruz fakat ikinci, 3.hafta çekilmeler oluyor. Takımlar bu evreleri hazırlık maçı yaparak geçirebilirler ve ilimizi temsil edebilirler” ifadelerini kullandı.

Okulların başlangıcı seçildi

Liglerin başlama tarihi, okulların açılış tarihi olarak belirlendi.  Böylece sporcu çocuklar, gençler takımlarında yer alabilecekler.

Ulus Çınar Spor’a şart

Tertip Komitesi, U19’da yer alan Ulus Çınar Spor’un, sahasının çevresine tel örgü çekmezse lige almayacağını bildirdi. Bu kararın gerekçesini daha önceki yıl kavga, şiddet vb. olaylar yaşanması gösterildi.

Lige katılan takımlar ve ilk hafta fikstürleri

1.Amatör Ligi’ne 7 takım katılıyor. Kozcağız Belediyespor, Kumlucaspor, Kurucaşilespor, Bartın Gençlik, Amasraspor, Bartın Gençlerbirliği ve Ulus Çınarspor amatörde yer alan takımlar oldu. İlk maçlar, Ulus Çınarspor- Kumlucaspor, Kurucaşilespor-Bartın Gençlerbirliği, Amasraspor- Bartın Gençlik arasında oynanacak. Kozcağız Belediyespor ise ilk haftayı “bay“ geçecek. U19’da da 7 takım bulunuyor. Kemerspor, Bartınspor, Kemer Kençlik, Ulus Çınarspor, Kozcağızspor, Kumluca ve B.Gençlik takımları 2015-16 sezonunda U-19’da mücadele edecek takımlar olarak listede yer aldılar. İlk maçlar, Kumluca – B.Gençlik, Ulus Çınarspor- Kozcağızspor, Bartınspor- Kemer Gençlik arasında geçecek. Kemerspor ise haftayı maç oynamadan geçecek. U17’de 6 takım, U15’te ise 7 takım bulunuyor. U17’de ilk hafta karşılaşmaları, Bartın Gençlerbirliği- Polisgücü, Bartınspor-Kemerspor, Kozcağızspor-Bartın Gençlikspor arasında oynanırken U15’te Kızılelma –Bartın Gençlerbirliği, Bartınspor- Kemer Gençlikspor, Kozcağızspor-Kemerspor ile mücadele edecek. U15’te Bartın Gençlik ilk haftayı maç oynamadan geçecek. U11, U12 şenlik havasında maçlar olduğundan, U13 ve U14’te de başvuru süresinin daha dolmadığından liglerin fikstürleri çekilmedi.

 

kaynak:www.bartintimes.com

You must be logged in to post a comment Login