Havaalanında ölen Bartınlı toprağa verildi

28 Aralık 2015 Pazartesi, 23:08
Zehra Yamaç

Havaalanında ölen Bartınlı toprağa verildi

Zehra YamaçSabiha Gökçen Havalimanı’nın uçak park sahasında meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden ve eşi Bartınlı olan temizlik işçisi Zehra Yamaç’ın cenazesi İstanbul’da toprağa verildi.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın apronunda meydana gelen patlamada başından yaralanarak hayatını kaybeden Bartınlı Musa Yamaç’ın eşi temizlik görevlisi Zehre Yamaç (30) İstanbul’un Pendik ilçesinde Şeyhli Mezarlığı’na defnedildi. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na havan mermisi ile saldırı düzenlendi. Patlamada park halindeki bir uçağın kokpit camından giren şarapnel parçaları temizlik görevlisi 30 yaşındaki Zehra Yamaç ile 33 yaşındaki Canan Çelik Burgucu’ya isabet etti. 2 çocuk annesi Yamaç hayatını kaybetti. Yamaç’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Tamamlanan işlemlerin ardından Yamaç’ın cenazesi, 24 Aralık Perşembe günü Pendik Kavaklıpınar Yeşil Cami’de ikindi vakti kılınan namazın ardından Yeni Şeyhli Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Başsağlığı dileklerini tek tek kabul etti

Yamaç’ın ölüm haberi Bartın’daki akrabalarını da derinden üzdü. Akrabaları ve sevenleri Musa Yamaç’a telefonla arayarak başsağlığı diledi. Telefonla ulaşamayanlar ise Yamaç’ın sosyal medya hesabında başsağlığı mesajı yayınladı. Cenaze töreninde Musa Yamaç’ın ayakta durmakta zorlandığı gözlendi. Vatandaşların başsağlığı dileklerini tek tek kabul eden Yamaç, gözyaşlarına hakim olamadı. Hergün Gazetesi ve Ajans Bartın Haber Sitesi olarak Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Duygularını sosyal medyadan paylaştı

Eşinin vefatı nedeniyle derin üzüntü yaşayan Musa Yamaç, duygularını sosyal medyadan şu ifadelerle paylaştı: “Tüm arkadaşlarım birbirimizin değerini zamanında bilin. Ben hayatı o kadar uzun zannettim ki sevdiğim beni bıraktı. O gün son kez is için servise bindirdim. Servis biraz bekliyordu sanki benden ayrılacağı hissi vardı. Bana koltukta otururken gülümsedi beni gönderme dermiş gibi hissi vardı. Eve geldim saat 02.20 kara haberi aldım. Hastaneye gittim de doktor ümit yok dedi. Taktiri ilahi sevdiklerimizin değerini varken bilelim. Hayat gerçekten çok kısaymış. Zehra’mın cenazesine gelenlerden, sosyal medyadan ulaşıp başsağlığı dileyen tüm dostlarımdan, telefonla arayan akrabalarımdan Allah razı olsun. Hayat arkadaşıma hakkınızı helal edin.”

20151228_111062

kaynak: www.sonnokta74.com

You must be logged in to post a comment Login