kurye-times-reklam
kurye-times-reklam
6666

İMKB Ortaokulu Öğrencileri ‘de Unutulmadı

Bartın İMKB Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri kendilerine kitap hediye ettiler.

08 Aralık 2015 Salı, 20:55
İMKB-Ortaokulu-Öğrencileri-'de-Unutulmadı..

İMKB Ortaokulu Öğrencileri ‘de Unutulmadı
Bartın İMKB Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri kendilerine kitap hediye ettiler.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından ‘’Geleceğiniz, geleceğimizdir.’’ sloganı ile hazırlanan Kuzey ‘in İncileri isimli proje Bartın İl Merkezi ve İlçelerinde büyük bir coşku ile yürütülmeye devam ediyor. Bilindiği gibi “Kuzeyin İncileri” isimli proje Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca koordineli olarak yürütülen “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı”(ÇOGEP) kapsamında hazırlanarak ÇOGEP Değerlendirme Kurulu tarafından kabul edilmişti. Bartın ilimiz ve ilçelerinde Bartın Valilik Makamının uygun görüşleri ile Bartın İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Kuzeyin İncileri” isimli proje kapsamında birbirinden farklı etkinliklerin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler arasında Satranç Kursu ve Turnuvası, Çanakkale Şehitliği ve İstanbul Gezisi, Uçurtma Şenliği, Piknik Şenliği, Kitap Hediye Edilmesi ve Sinema Gösterimi gibi etkinlikler bulunuyor.
Söz konusu proje etkinlikleri kapsamında M. E. B. tarafından da onaylı 100 Temel Eser ‘den 2500 Adet temin edilerek Bartın Merkez ve İlçelerinde öğrencilere hediye edilmesine başlanılmıştı. Kitaplar son olarak Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Bartın ‘ın seçkin okulları arasında yer alan Bartın İMKB Ortaokulu ‘na gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere hediye edildi. Ziyarette Bartın Valisi Sayın Seyfettin AZİZOĞLU ve Bartın İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU ‘nun iyi dileklerini Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz okul idarecilerine ve öğrencilere iletti.
Kitapları polis abi ve polis ablalarının elinden alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, polis abi ve polis ablalarına bol bol kitap okuyacaklarına dair söz verdiler. Ayrıca “Kuzeyin İncileri” isimli proje etkinlikleri kapsamında özel olarak hazırlatılan kitap ayıraçları ve buzdolabı süsleri de kursiyer öğrencilere hediye edildi.
Benzer etkinliklerin ileriki günlerde de devam etmesi beklenirken, yapılan çalışmalar Bartın ‘lı vatandaşların takdirini topluyor.

You must be logged in to post a comment Login