İstanbul’da Bartınlı İşadamı Öldürüldü

İstanbul’da Bartınlı İşadamı Öldürüldü
Üsküdar Küçükçamlıca’daki Şahsuvaroğlu Villaları’nda Bartınlı İşadamı Rafet Özsoy vurularak öldürüldü

07 Ocak 2016 Perşembe, 21:57
Bartınlı İşadamı(62)Rafet Özsoy

İstanbul’da Bartınlı İşadamı Öldürüldü

Üsküdar Küçükçamlıca’daki Şahsuvaroğlu Villaları’nda Bartınlı İşadamı Rafet Özsoy vurularak öldürüldü

Bartınlı İşadamı(62)Rafet Özsoy İstanbul’da Üsküdar’daki holding merkezinde kimliği belirsiz 3 kişinin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı. İşadamı Özsoy kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.  Olay bugün saat 14.30 sıralarında Küçükçamlıca Mahallesi’ndeki Şahlanoğlu Çamlıca villaları içerinde bulunan Özsoy İnşaatın holding binasında meydana geldi.

Bartınlı İşadamı Rafet Özsoy, 2009 yılında Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yenilenme ihalesini kazanan Özsoy İnşaat’ın başında bulunuyordu. Kültür Sanat ve Turizm Emekçileri Sendikası, yenileme projesinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle AKM yenileme ihalesinin iptali istemiyle dava açmıştı. İstanbul 9’uncu İdare Mahkemesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak değişiklikleri içeren projeyi, ‘Yapının tarihi kimliği ve özgün konumunu korumadığı’ gerekçesiyle iptal etmişti. Özsoy İnşaat’ın kökleri 1948 yılında baba Ahmet Özsoy’un Safranbolu’ya katırlarla nakliyesini yaptığı yumurta ve pestil ticaretiyle başladı. 1960’larda zahire ve bakkaliyecilik, karayolu nakliyeciliği 1970’lerde ağaç sanayiinde imalatçılık ve inşaat taahhüt işleri başladı.

RAFET ÖZSOY’UN ÖZGEÇMİŞİ

İşadamı Rafet Özsoy Babası Ahmet Özsoy tarafından Özsoy inşaat şirketi 1948 yılında kurulan küçük müessese olarak iş hayatına girmişti. Pestil ve yumurta ticareti yapıyordu. 1960 yılında kamyon nakliyeciliğine geçti. On yıl sonra ağaç sanayiinde önemli bir yere geldi. Uludağ Üniversitesi İşletme mezunu olan Rafet Özsoy. 23 yıl önce ağabeyleri ile birlikte şirketi yeniden ayağa kaldırdı ve bugün 120 milyon liralık bir şirket haline getirdi. Bu cironun 79 milyon lirası inşaat alanından. Özsoy İnşaat toplam 1000 çalışanıyla; alt yükleniciler ve çözüm ortakları dahil 10.000’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayarak yurtiçinde ve yurtdışında başarılı projelere imza atarak yoluna devam etmektedir.

Rafet Özsoy Abdipaşa beldesinde okul yaptırmıştı. İstanbul ve Bartın’da sevilen isimlerinden olan İşadamı Özsoy’un silahlı saldırı sonrası ölümü yakınları sevenlerini üzüntüye boğdu.

 

KAYNAK:Bartın postası

You must be logged in to post a comment Login