İşte Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü.

Bartın protokolü Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünü gezdi. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Bartın Üniversitesinde Türkiye’ye örnek bir kampüs oluşturulmakta olduğunu söyledi.

02 Ekim 2015 Cuma, 11:16
İşte Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü.

Bartın protokolü Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünü gezdi. Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Bartın Üniversitesinde Türkiye’ye örnek bir kampüs oluşturulmakta olduğunu söyledi.

Bartın Üniversitesinde “Güvenli Eğitim Ortamı Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantının ardından Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Mili Eğitim Müdürü Yaşar Demir ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Zafer Çakan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ile birlikte Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünü gezdi. Önce kampüs alanı önündeki köprülü kavşak inşaatını ziyaret eden protokol temsilcileri daha sonra büyük kısmı tamamlanan Kutlubey Kampüsüne geçerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Azizoğlu: “Türkiye’ye Örnek Bir Kampüs Yapılıyor”

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında konuşan Vali Azizoğlu, yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak “Rektörümüzün davetiyle Bartın Üniversitesinin yeni kampüs alanını gezdik. Yapılan çalışmaları yerinde incelediğimizde gördük ki kampüsümüz doğal güzelliği ve yapılan binaların mimari güzelliği açısından ülkemizde örnek bir kampüs alanı oluyor. Rektör Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a ve diğer emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten büyük emekler verilerek güzel bir kampüs oluşturulmuş.” dedi.

Vali Azizoğlu: “Yeni Kampüs 30 Bin Nüfuslu Bir Uydu Kent Oluyor”

Vali Azizoğlu, yeni kampüste düşük maliyetle büyük işler yapıldığını hatırlatarak, projenin tamamlanmasıyla adeta yeni bir şehir kurulacağını kaydetti. Vali Azizoğlu, “Bugün 13 bin öğrencimiz var, bu binalarımız tamamlandıktan sonra bir anda 20 bine yakın bir öğrencimiz olacak. Her şeyin düşünüldüğü sosyal tesislerinden, ibadet alanlarına kadar 30 bin nüfuslu bir uydu kent oluşturuluyor. Bartın Üniversitesinin bu yeni kampüsüyle Bartın’a bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Burada yapılanları görmekten dolayı çok mutlu olduk.” şeklinde konuştu.

Rektör Kaplan: “Önümüzdeki Akademik Yıl Bazı Fakültelerimiz Daha Taşınacak”

Rektör Kaplan ise Kutlubey Kampüsündeki çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğinin altını çizerek “Kutlubey Kampüsümüzde Mühendislik Fakültesi 2 bin öğrencimizle öğrenime devam ediyor. İnşası devam eden binalarımızın ise çok az bir işi kaldı. Peyzaj düzenlemesi yapıldıktan sonra Ağdacı Kampüsündeki bazı fakültelerimiz buraya taşınacak. Dolayısıyla kısa zamanda burada Ağdacı Kampüsünden yüzde 60 oranında bir taşınma olacak. Önümüzdeki akademik yıl içerisinde öğrencilerimizin yüzde 70’i burada öğrenim görmüş olacak.” ifadelerini kullandı.

Rektör Kaplan: “Köprülü Kavşak ve Su Kanalının Maliyeti 40 Milyon Lira”

Kutlubey Kampüsü projesinin çok kapsamlı oluşturduğunu aktaran Rektör Kaplan “Üniversitemizin girişimiyle yeni kampüs alanına ve şehrimize ulaşımı kolaylaştıracak çok önemli adımlar atıldı. Hem şehir dışından hem şehir içinden Kutlubey Kampüsüne ulaşımı kolaylaştıracak bir köprülü kavşak yapılıyor. Bu kavşakla birlikte hem trafik güvenliği sağlanmış olacak hem ulaşım kolaylaşacak hem de estetik bir yapı kazandırılmış olacak. Devlet Su İşlerinin gerçekleştireceği proje ile de dere ıslahı yapılarak Kutlubey Kampüsümüze giden yola paralel bir su kanalı inşa edilecektir. Burası öğrencilerimiz, personelimiz ve hatta şehirden gelen ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirebilecekleri bir bölge olacaktır. Bu iki projemizin 40 milyona yakın bir maliyeti var. Yapılan projeler bir bütün olarak bakıldığında hem üniversitemiz hem şehrimiz için çok ciddi bir kazanımdır.” dedi.

Öğrencilerden Sıcak Karşılama

Oldukça samimi bir havada geçen ziyaretler sırasında Vali Azizoğlu ve Rektör Kaplan’ın öğrencilerle yaptıkları samimi sohbet de dikkatlerden kaçmadı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Kocabaş ve Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Anıl Çam ile birlikte derslikleri, laboratuvarları, yemekhane ve kantinleri dolaşan protokol üyeleri, öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Sık sık öğrencilerle sohbet eden Vali Azizoğlu ve Rektör Kaplan’ın sayısal derslik binasında masa tenisi oynamaları ise renkli görüntüler oluşturdu.

 

You must be logged in to post a comment Login