kurye-times-reklam
kurye-times-reklam
6666

Kamyondan demir yola döküldü

Bartın Devlet Hastanesi Kavşağında Kırmızı ışıkta duran kamyon yeşil ışığın yanması ile beraber hareket ettiğinde açık kamyon kasasından tonlarca demir yola döküldü.

24 Ocak 2016 Pazar, 20:24
KAMYONDAN-DEMİR-YOLA-DÖKÜLDÜ

KAMYONDAN DEMİR YOLA DÖKÜLDÜ ARKADAKİ ARAÇ SON ANDA KURTULDU

Bartın Devlet Hastanesi Kavşağında Kırmızı ışıkta duran kamyon yeşil ışığın yanması ile beraber hareket ettiğinde açık kamyon kasasından tonlarca demir yola döküldü.

Bartın haberleri

Bartın Devlet Hastanesi Işıklı kavşakta meydana gelen olay’da 74-BE-065 Plakalı Metin Gün Yönetimindeki damperli kamyon Işıklı kavşakta kırmızı yandığını görerek durdu. Kamyonda yüklü olan inşaat kalıp demirleri kamyona sığmadığı için arka kapağı açık olan kamyonun arkasına yanaşan bir başka araç sürücüsü tehlikeyi fark ederek Damperli kamyonla arasına mesafe koydu. Yeşil Işığın yanması ile hareket eden Damperli kamyonun kasasındaki demirler kayarak kalıp halinde yola düştü. Olayı fark eden araç sürücüsü Metin Gün Aracından indiğinde Demirlerin yola döküldüğünü gördü.

 

 

kurye1

Kazanın nasıl meydana geldiğine anlam veremeyen kamyon sürücüsü Metin Gün “ kırmızı ışıkta durdum süratlide kalkmadım ağır şekilde kalkarken yük boşaldı. Arkada arabada vardı. Birinci viteste katlım demir O haldeyken kaydı. Uzun zamandır aynı yükü bu yolda taşıyorum ilk defa böyle bir olay başıma geldi nasıl oldu ben de bilmiyorum. Yükün bu şekilde yola düşmesi için damperin kalkması lazım ama damperde kalkmadı. Yükün boyu uzun olduğu için kasaya sığmadığından kapak açıktı. Arkadaki araç baya yakındı demek ki yükün kaydığını fark etti kendini kurtardı yoksa aracın üzerine bütün yük boşalırdı. Allah korudu” dedi.

Olay yerine gelen Trafik ekibi kaza ile ilgili tutanaklarını tutarak cezai işlem yaptı. Ardından kaza yerine çağırılan vinç yardımı ile demirler yoldan kaldırıldı.

 

kaynak: www.bartinkentrehberi.com/

You must be logged in to post a comment Login