Kim Gelecekse Gelsin Ama Sağlam Gelsin

Merhaba Bartın’da spora gönül vermiş,BARTINSPOR sevdalısı değerli insanlar

24 Mayıs 2016 Salı, 23:08
erhan-ince

KİM GELECEKSE GELSİN AMA AKADEMİ LİGİYLE SAĞLAM GELSİN…

Kim Gelecekse Gelsin Ama Akademi Ligi’yle Sağlam Gelsin – Erhan İnce

Merhaba Bartın’da spora gönül vermiş,BARTINSPOR sevdalısı değerli insanlar

.Bir sezonu daha bitirdik yine hüsranla maalesef. Çevremizdeki komşu illerimiz akılcı planlama ve doğru projelerle bir üst lige çıkarken biz yine olduğumuz yerde sayıyoruz 17 yıldır olduğu gibi.

Hatırlayın daha geçen yıl aynı grupta rakibimiz olan Kastamonuspor 1966 şimdi 2.Ligde. Demek ki akıllı planlama doğru hamleler yapılınca başarı kaçınılmaz oluyor.

Kastamonuspor 1966 dan bahsedelim biraz. Geçtiğimiz yıl bal Liginde olan bir takım nasıl oldu da kısa zamanda 2.lige çıktı. Teknik direktörü Ahmet Duman benim hemşehrim aynı Zamanda hocam. Sohbetlerimizde konuşmalarımızda hep genç oyunculardan bahsederiz. Kendisi de uzun yıllar Çanakkale Dardanelspor’da altyapı sorumlusu olarak görev yaptı.

Mesela geçtiğimiz yıl Bal ligine bir statü geldi çoğu kişi bilmez belki. 18 kişilik maç kadrosunda 18 yaş altı 2 sporcu alma zorunluluğu. Geçen yıl bakın Kastamonuspor’un bütün maçlarına 2 tane 18 yaşında oyuncu her maç yazıldı. Peki biz kaç kişi çıktık maçlara dikkat ettiniz mi???Çoğu maça 16 kişi çıktık. Kendi sahamızda 3-4 maçta yazdık sadece genç oyuncu onu da yapmak için sadece. Bunu sadece biz değil gençlere önem vermeyen çoğu takım yapıyor. Ama gençlere önem veren takımların olumlu gidişatını hep birlikte izliyoruz hayranlıkla.

Olmaz kardeşim olmaz altyapı olmadan olmaz bu işler.Her sene başında diyoruz ki ÖNCE ÇIKALIM SONRA BAKARIZ ALTYAPIYA…

Tamam ÇIKALIM hepimizin ortak paydası bu ama çıkamadık işte ne olacak. Çıkıncaya kadar bekleyecek mi gençler?????

Çok mu zor ALTYAPIYA yılda 100-150 bin harcamak. Bence hiçte zor değil. Hem de bu rakamı AKADEMİ LİGİ için söylüyorum.Taş çatlasın 200 bin olsun. Değmez mi İlimizdeki yetenekli gençler için.

Şu anda akademi liglerinde oynayan gençlerimizi sayayım sizlere:

Karabükte Ali Rıza Katı, Berkay Selamet,Erdem Sarıkaya,Eren Çomak ve Yiğit Çevik…

Ankaragücü’nde Batuhan Yılmaz,Gökhan Öz,Mert Aydeniz ve Cem Aktaş.

Boluspor’da Sabri Can.

İsmini unuttuğum sporcular varsa antrenör arkadaşlarım kusuruma bakmasın. Bu sporcular Kemerspor’dan,Bartınspor’dan Kozcağız Belediyespor’dan ve Bartın Gençlerbirliği’nden gitti bu takımlara.

Biz neden sahip çıkamıyoruz bu gençlere???

Akademi Liginde olsak bu gençleri biz vitrine sunacaktık.

Yine bir örnek vereyim 3 yıl önce Teknik sorumluluğunu yaptığım Kemerspor ile U-15 grup şampiyonası’nda Bartında tarih yazarak büyük bir başarı ile ilk yaşattığımız 1998-1999 yaş grubu şimdi 18-19 yaşındaki sporcularımızı dağıtmayıp elimizde tutsaydık iddia ediyorum seneye BAL Liginde 2-3 tecrübeli oyuncu takviyesiyle 3. Lige çok rahat çıkmış olurduk ve Bartın’ın gelecekteki 10 yılını kurtarmış olurduk…

Şimdi Bartında hepimiz heyecanla bekliyoruz acaba kim başkan olacak ve nasıl bir yönetim gelecek???

Parası olmayan girmesin bu işe, hedefe takım kurmadan olmaz, Başkan olacak kişi en az şu kadar para koyacak vs…gibi sözleri 11 yıldır BartınWdayım ve her yıl duyuyorum.

Her yıl da boşa harcanan paralara ve emeklere şahit olduk…

Bende diyorum ki; yazımın başlığında olduğu gibi hangi yönetim gelecekse gelsin ama ALTYAPISIYLA,AKADEMİ LİGİYLE,DOĞRU PLANLAMA ve AKILLI PROJELERLE gelsin…

Hedefe Takım kuracaksanız yine kurun buna kimsenin bir şey dediği yok.

Ama hedefe oynarken de adımlarımızı sağlam atalım lütfen. Sağlam adımlarda ALTYAPI ile olur arkadaşlar.

Her sene harcanan paranın 10/1 ini de altyapına harcasan bir şey kaybetmezsin emin ol…

Selam ve saygılarımı sunarak son olarak şu sözü söylemek istiyorum.

“TEMELİ OLMAYAN İNŞAAT ÇÖKER…”

KAYNAK:sporbartin.com

You must be logged in to post a comment Login