Kırtepe Mahallesi Sakinleri Tedirgin

Kırtepe Mahallesine Gaz verilmeye başlandığında çok sağlam olmayan ve konumları tartışmalı kutular – izole edilmemiş borular yüzünden tehlike altında olabilir.

29 Eylül 2015 Salı, 09:49
kırtape

Kırtepe Mahallesi Sakinleri Tedirgin
Kırtepe Mahallesindeki Doğalgaz Kutuları Güvenli mi?

KIRTEPE MAHALLESİNDEKİ DOĞALGAZ KUTULARI

Kırtepe Mahallesine Gaz verilmeye başlandığında çok sağlam olmayan ve konumları tartışmalı kutular – izole edilmemiş borular yüzünden tehlike altında olabilir. Bilindiği üzere doğalgaz evlere dağıtım boru hattı ve konut giriş kutuları yerleştirme işlemi hızlı bir şekilde devam ediyor. Peki Güvenli mi? .. Standartlara Uygun mu? Özellikle Kırtepe Mahallesi sakinleri bu konuda tedirgin.

Konutlarının önüne konan kutuların standartlara göre yüksekte olması gerekirken yol zemininde olduğunu söylüyorlar ve bu yüzden araçlar geçerken çarpıp kolayca kırıldığını, kutuların sağlam olmaması sebebi ile küçük çocuklar tarafından ulaşılabilir olduğunu ifade ediyorlar. İçinden gaz geçecek olan  boruların darbeye ve yanmaya maruz kalındığında patlamaya sebebiyet vermesi muhtemel.

FOTOĞRAFLAR KIRTEPE MAHALLESİNDE ÇEKİLDİ

Borular için yanmaya ve kırılmaya karşı önlem alınmamış. Kutular ise en ufak darbede kırılacak cinsten. Aşağıdaki fotoğraflar Kırtepe Mahallesinde çekildi. Fotoğrafta içinden gaz geçecek olan kutuların ne kadar dayanıksız ve konum itibari ile her an darbeye ve aleve maruz kalabilecek durumda olduğunu ayan beyan görebiliyoruz.

(Haber Fotoğraflar- Özkan Küçüktabak)

You must be logged in to post a comment Login