Kozcağız bir ilke daha imza attı

Bartın’ın Kozcağız beldesinde yol ve çevre düzenleme projesi kapsamında ana cadde üzerinde kentin ilk mavi bisiklet yolu tamamlanma aşamasına geldi.

22 Ekim 2015 Perşembe, 09:03
Kozcağız-bir-ilke-daha-imza-attı

Bartın’da Tek Kozcağız bir ilke daha imza attı

Bartın’ın Kozcağız beldesinde yol ve çevre düzenleme projesi kapsamında ana cadde üzerinde kentin ilk mavi bisiklet yolu tamamlanma aşamasına geldi.

Kozcağız’a mavi bisiklet yolu Kozcağız Belediyesi, bisiklet kullanımını artırmak ve bisiklet tutkunlarının şehir içerisinde daha güvenli yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla Mavi bisiklet Yolu projesini hayata geçiriyor. Bisiklet tutkunlarını sevindiren mavi bisiklet yolu uygulaması halkın beğenisini topladı. Çalışma kapsamında Kozcağız ana cadde üzerinde bisiklet yolu oluşturuldu. Kozcağız merkezinde gerçekleştirilen içme suyu şebeke hattı ve kanalizasyon altyapı çalışmaları sonrasında ana cadde sıcak asfalt ile kaplandı. Kaldırım çalışmaları ve süs havuzlarının yanı sıra meydan saatleri Kozcağız’a güzel bir görünüm kazandırdı. Bartın’da bir ilke imza atan Kozcağız Belediyesi tarafından ilk kez uygulaması gerçekleştirilen bisiklet yolunda mavi renk kullanıldı. Gerçekleştirilen bu farklı uygulama ile trafik güvenliğini arttırmak amacıyla bisiklet yolunun dikkat çekici ve uyarıcı olması sağlandı. Yapılan projede kaldırımlar, bisiklet yolu ve araç yollarının ayrı ayrı planlandığını belirten Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, “Projeye bağlı olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Vatandaşlarımız mavi bisiklet yolunda gönül rahatlığıyla bisiklet kullanabilecekler, halkımızdan da çok güzel tepkiler alıyoruz. Yollarımız birbirini bütünleyen, araç ve bisiklet akışının düzgün bir şekilde yapılmasına imkân tanıyacak şekilde projelendirildi. Kozcağızımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

You must be logged in to post a comment Login