Kozcağız’dan milli takıma.

Bartın’ın Kozcağız Beldesi Drazlar Köyü’nden doğuştan sol kolu olmayan Ümit Sağlam, başarı öyküsünü Milli Takıma yükselerek taçlandırıyor.

22 Ağustos 2015 Cumartesi, 12:46
umit-saglam

Bartın-Kozcağız’dan milli takıma…

Bartın’ın Kozcağız Beldesi Drazlar Köyü’nden doğuştan sol kolu olmayan Ümit Sağlam, başarı öyküsünü Milli Takıma yükselerek taçlandırıyor.

Daha önce Mayıs ayında kendisiyle röportaj yaptığımız Ümit Sağlam, 11-14 Eylül tarihleri arasında Polonya’da gerçekleşecek olan şampiyona öncesinde A Milli takımla Trabzon’daki kampa katıldı. Türkiye’nin en iyi kulübü Ankara Yenimahalle Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nde (AYBESK) oynayan sporcu, Milli Takımın 3.ayak kampı olan Trabzon’da, Trabzonspor’un efsanevi futbolcusu Fatih Tekke ve A Milli Takım da oynamış olan Alpay Özalan ile çift kale maçta yer aldı. Trabzon’daki kampını tamamlayan A Milli Takım, kampın son çift kale maçında Trabzonspor ve milli takım futbolcusu Fatih Tekke ve Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, Milli Takıma destek amaçlı son çift kale maçında forma giydi.

Daha önce engelinden utandığı için evden çıkmak istemediğini söyleyen Ümit’in kaderi AYBESK’e başvuru yapmasıyla değişti. İlköğrenimini Kumluca Yatılı Bölge Okulu’nda, liseyi Ulus Çok Programlı Lisesine okuyan 18 yaşındaki Milli oyuncu, futbola ilk olarak okulun futsal takımında oynayarak adım attı. Lise üçüncü sınıfta Ulus Çınarspor’da U-16 ve U-17 takımlarında, sol bek olarak futbol oynadığını söyleyen Ümit Sağlam amputeye başlayışını şu sözlerle ifade etti; “Televizyonda ampute futbolu izliyordum. Ankara bize en yakın il olduğundan ve Türkiye’nin en iyisinde olmak istediğimden, AYBESK’in internetten adresini ve telefon numarasını aldım. Ulus’ta Erdoğan hocam, benim adıma yetkililerle görüştü. Ankara’ya seçmelere çağırdılar. Birkaç antrenmana çıktım ve takıma aldılar. 1 yıldır Ankara Yenimahalle Bedensel Engelliler Spor Kulübü oyuncusuyum. Daha fazla tecrübe kazabileyim diye bu yıl Konya Engelliler Gücü’ne kiralandım” dedi.

Kozcağızlı Ümit Sağlam Polonya’daki Avrupa şampiyonasından inşallah şampiyon olarak döneceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

 

KAYNAK:Bartintimes.com

You must be logged in to post a comment Login