Kurucaşile’de dere ıslahı şekilleniyor

Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde taşkınların önlenmesi amacıyla başlatılan dere ıslah projesindeki düzenlemeler ve yapılacaklar belirlenmeye başladı.

15 Mayıs 2015 Cuma, 09:32
kurucasilede-dere-islahi-sekilleniyor-137820-1431510007

Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde taşkınların önlenmesi amacıyla başlatılan dere ıslah projesindeki düzenlemeler ve yapılacaklar belirlenmeye başladı.

Dere Islahı İhale çalışmaları için inceleme gezisinde bulunan DSİ 233. Şube Müdür Vekili Sançar Biçer ve İnşaat Mühendisi Seda Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın’ı makamında ziyaret etti. Kurucaşile’ye bağlı Ömerler Mahallesi’nde “Koca Dere – 1” ve “Koca Dere – 2” dere ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kurucaşile ilçesi için çok büyük önem arz eden iki derenin ıslah çalışması ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, bu çalışmayla taşkınların olmayacağını belirtti. Taşkının dışında erozyonun da önleneceğini belirten Sayın, “Her iki deremizde heyelan riskini minimize etmek, selden taşkından korunmak ve erozyonu önlemek amacıyla DSİ Bartın 233. Bölge Müdürlüğü tarafından gerekli etüt çalışmaları yerinde yapılmış olup, önümüzdeki süreçte DSİ tarafından projelendirilip ihale yöntemiyle dere ıslah çalışmalarına başlanacaktır. Koca Dere -1 ve Koca Dere -2 deresi ıslah çalışmalarının ardından dere kenarında düzenleme çalışması yapacağız” dedi.

 

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, dere ıslah çalışmaları projesinde emeğe geçenlere de teşekkür etti.

KAYNAK:www.bartintimes.com

You must be logged in to post a comment Login