Meclis, Bir İmar Planını Daha Onayladı.

İl Genel Meclis Başkanı Kenan DURSUN, Meclis toplantılarının 3 üncü Birleşiminde görüşülen gündem maddeleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

24 Ağustos 2015 Pazartesi, 09:13
Meclis, Bir İmar Planını Daha Onayladı.

İl Genel Meclisi’nin Ağustos Ayı Toplantıları, İl Özel İdaresi hizmet binasının Meclis Toplantı Salonu’nda devam ediyor.

İl Genel Meclis Başkanı Kenan DURSUN, toplantı açılışında son günlerde şehit düşen tüm asker ve emniyet mensuplarına Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Ayrıca olayları çıkaran terör örgütünü de kınadığını belirtti. DURSUN, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olduğu ve bununla gurur duyduklarını belirterek, son operasyonların netice olarak terör örgütlerine büyük zayiat verdirdiğini ifade etti.

İl Genel Meclis Başkanı Kenan DURSUN, Meclis toplantılarının 3 üncü Birleşiminde görüşülen gündem maddeleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Merkez İlçeye bağlı Büyükkızılkum Köyü sınırları dahilinde 15 hektarlık sahil kesiminde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının onaylanması ile ilgili talep, bir önceki Meclis döneminde dosyanın İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi

Büyükkızılkum Köyü sahilinde, denizden itibaren ilk 100 metre sınırı içerisinde olan 25 hektarlık alanın imar planlarının 1996 yılında İl İdare Kurulunca onaylandı. 19 yıldır eksikliği hissedilen 25 hektarlık imar planı dışında bırakılan 15 hektarlık alan ile ilgili de ilave imar planına esas olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri dikkate alınarak hali hazır haritanın güncellenmiş, kıyı kenar çizgisi çalışmaları tamamlandı.

21/01/2015 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylanarak hali hazır harita üzerine kıyı kenar çizgisi aktarımı yapılmış, işlemlerin tamamlanmasına müteakip jeolojik etüd çalışmaları da tamamlanarak söz konusu 15 hektarlık alan ile ilgili komisyon raporu doğrultusunda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının, ilgili kurum ve kuruluşlardan alınan görüşlere uyulmak kaydıyla onaylanmasının uygunluğuna Meclisin oybirliği ile karar verildi.

Diğer bir gündem maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonunda değerlendirilmekte olup, İl Özel İdaremiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün görev yetki ve sorumluluk alanlarında olan İl Özel İdaremizce gerçekleştirilecek 22 km lik asfalt yol yapım işi ile ilgili projelerin Meclisin oybirliği ile 2015 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alındı.

Sözlerinin sonunda Başkan DURSUN, Meclis çalışmalarının Cuma gününe kadar süreceğini belirtti.

 

You must be logged in to post a comment Login