Milli Takım Seçme Kampına Davet Edildiler

Bartın’da 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda yetişen sporculardan Ceren Taylan ve Hayal Aleyna Çatal, Türkiye Basketbol Federasyonu Yıldız B Takım Seçme Kampına davet edildi.

26 Ekim 2015 Pazartesi, 08:57
Ceren-Taylan-ve-Hayal-Aleyna

cropped-kurye-5-kurye1Genç Basketbolcularımız Yıldız B Milli Takım Seçme Kampına Davet Edildi

Bartın’da 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda yetişen sporculardan Ceren Taylan ve Hayal Aleyna Çatal, Türkiye Basketbol Federasyonu Yıldız B Takım Seçme Kampına davet edildi.

Bu yıl Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılan ve Milli takımlara oyuncu taraması için uygulanan bu sistemde 2. aşamada olan genç kız basketbolcularımızın hakkında Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü ve 12 Dev Adam Basketbol Okulları Koordinatörü Mehmet Akif Ünlü sitemize şu açıklamaları yaptı:

Mehmet Akif Ünlü:

“Bu genç kızlarımız Bartın 12 Dev Adam Okulları’nda eğitimlerini almışlardı. Bizde yer aldıkları sürece en onlara imkanlarımız ölçüsünde en iyi eğitimi vermeye çalıştım. 3 sene bizimle eğitim alan bu genç kızlarımız Aleyna ve Ceren Yıldız B Milli Takım Seçme Kampı’na davet edildi. Onlarla gurur duyuyorum.

12 DABO sporcuları ile birlikte Ceren Taylan ve Hayal Aleyna Çatal yılda 3-4 ulusal turnuva ve şampiyonaya katıldılar. Maç temposu yakalayıp, kendi yaşıtı olan en iyi sporcularla karşılaşma şansını yakaladılar. Bu tür ulusal organizasyonlarda hem kulüp yetkilileri hem de Milli Takım Antrenörleri sporcularımızı gördü ve onları daha detaylı izlemeye başladı. 

Bartın’da kendilerine rol model olabilecek bir profesyonel takım bulunmadığından bu sporcularımızın Türkiye’ye açılması gerekiyordu. Çünkü Ceren ve Aleyna Bartın’da kalsalar kısıtlı imkanlarda çok fazla gelişemeyeceklerdi ve yetenekleri açısından geriye ket vuracaklardı.

Bu iki sporcumuzu o kadar çok takım istedi ki, onlar bu seçenekler arasından kendilerine en uygununu seçmeye çalıştılar. Bunun neticesinde Ceren Taylan önce Mersin Büyükşehir Belediyespor’a oradan Bandırma Banvitspor’a, Hayal Aleyna Çatal da Ankara takımı Çankaya Üniversitesi’ne gitti. 

Kendi Antrenör ve Milli Takım yetkilileri ile bu sporcularımızın gelişimini devamlı olarak Bartın’daki antrenörleri olarak takip ediyorum bu seçme kampında da başarılı olacaklarına inanıyorum.

Bu iki sporcumuzun gelişimine devam edeceğini ve ülkemizde şu an bayan basketbolu denilince akla gelen Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımlarda da forma giyeceklerini düşünüyorum.”

Sitemiz için bu konuda yapacağımız haberde her sorumuza oldukça ayrıntılı, yararlı bilgiler veren 12 DABO Koordinatörü M.Akif Ünlü sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hayal ve Ceren gibi sporcularımız bizim için çok büyük örnekler. Bartın’da bir ilk bu. Bu gibi sporcularımızın daha fazla yetişmesi ve artması benim tek dileğim. Bartın’da basketbol alanında bizim çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir’a, Hayal ve Ceren’in yetişmesinde çok büyük emekleri olan ailelerine ve bu basketbol ateşinin yanmasında payı olan her ferde siteniz vasıtasıyla teşekkür ediyorum. Umarım 12 DABO olarak bu başarıları sürdürmeye devam ederiz.”

kurye-times-logo1

KAYNAK: sporbartin.com

You must be logged in to post a comment Login