Okul Sporları başladı..

Bartın 2015 – 2016 Öğretim yılı Okul Sporları bugün başladı. Hentbol müsabakaları ile açılan sezonun ilk maçı Bartın Lisesi ile Nene Hatun Kız İmam Hatip Lisesi arasında oynandı. Bartın Lisesinin 17 – 10 üstünlüğüyle biten maçın ardından, Şerife Bacı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Erkan Yalçın

02 Aralık 2015 Çarşamba, 23:46
spor-okullari

Okul Sporları Açılış Töreni Yapıldı..

Bartın 2015 – 2016 Öğretim yılı Okul Sporları bugün başladı. Hentbol müsabakaları ile açılan sezonun ilk maçı Bartın Lisesi ile Nene Hatun Kız İmam Hatip Lisesi arasında oynandı. Bartın Lisesinin 17 – 10 üstünlüğüyle biten maçın ardından, Şerife Bacı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Erkan Yalçın Çok Programlı Lisesi müsabakası başladı bu müsabakada da Şerife Bacı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi rakibini 13 – 8 mağlup etti.

İki müsabakanın ardından 2015 – 2016 Okul Sporları Açılış töreni yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ÖZDEMİR’ in yaptığı konuşma ile sona erdi.

Ali ÖZDEMİR yaptığı konuşmada “2015-2016 eğitim ve öğretim yılında ilimizde 24 branşta yaklaşık 70 okulumuz ile Okullar arası spor müsabakaları gerçekleştirilecektir.

Yapılacak müsabakalar sonucunda branş ve kategorilerinde birinci olan okul takımları ve sporcu öğrenciler, ilimizi temsilen grup müsabakaları ve Türkiye şampiyonası müsabakalarına katılmaya hak kazanacaklardır. 2015-2016 sezonunun centilmence tamamlanmasını umuyor, öğretmenlerimize, antrenörlerimize, sporcularımıza ve hakemlerimize başarılar diliyorum ”dedi.

Bugün oynanacak diğer müsabakalar şöyle:

Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi – Bartın Lisesi

Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi – Şehit Erkan Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi(erkek)

You must be logged in to post a comment Login