Onlar Kaybetti Bartın Kazandı

Bartın’da yeni iki genç ismin etkin bir şekilde siyasetin içinde yer alması “Onlar kaybetti ama Bartın kazandı” yorumlarına neden oldu.

08 Haziran 2015 Pazartesi, 09:58
aysu-bakoglu

ONLAR KAYBETTİ BARTIN KAZANDI

Geride kalan genel seçimler sonrasında Bartın’da yeni iki genç ismin etkin bir şekilde siyasetin içinde yer alması “Onlar kaybetti ama Bartın kazandı” yorumlarına neden oldu.

7 Haziran seçimleri Bartınlıları siyasette iki yeni isim ve iki yeni yüzle tanıştırdı. Bu isimlerden biri CHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Aysu Bankoğlu olurken diğeri ise Saadet Parti’si  2. Sıra Milletvekili Adayı Selami Ünsal oldu.

CHP’de milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla yapılan ön seçimlerde 7 aday adayı ile yarışan ve medyayı iyi bir şekilde kullanarak Bartın’da hızlı bir şekilde tanınan Aysu Bankoğlu, ön seçim öncesinde siyasete hızlı bir giriş yaptı.

Ön seçim çalışmaları kapsamında CHP’li üyelere tek tek ulaşmayı hedefleyen ve bu konuda büyük ölçüde başarılı olan Bankoğlu,  ailesinin de desteği ile ön seçimlerde fark yarattı.

Bankoğlu ön seçimlere hazırlanırken özellikle sıcakkanlı ve sempatikliği ile yüreklere girdi. Ön seçimlerde Rıza Yalçınkaya gibi bir isme çok yakın bir oyla ikinci sıra milletvekili olmaya hak kazandı.  Seçim çalışmalarında da partisinin Bartın’da ki itici gücü olan ve en etkin 2. Sıra adayı yorumlarına nail olan Bankoğlu, seçim çalışmaları kapsamında dur durak demeden çalıştı. Bartın merkez, ilçeler, beldeler ve en ücra köylere kadar giderek seçmenlerle kucaklaşan Aysu Bankoğlu, Bartın siyasetine renk katan isimlerden biri olurken aynı zamanda partisinin 1. Sıra Milletvekili Adayı Rıza Yalçınkaya’nın yeniden milletvekili seçilmesinde de önemli rol oynadı.

Bankoğlu her ne kadar seçim yarışının kaybedenleri arasında olsa da önümüzdeki süreçte Bartın’da ki siyasi arenada etkin bir şekilde rol alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan genç adaylar arasında göze çarpan bir diğer isimse Saadet Partisi Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Selami Ünsal oldu. Genç yaşına karşın uzun yıllardır mensubu olduğu partisi tarafından Milletvekili Adayı gösterilen Ünsal, gerek saha çalışmaları gerekse medya da göz doldurdu.

Yerinde tespitleri ve farklı siyasi üslubu ile seçime fark katan adaylardan biri olan Ünsal’ın da tıpkı CHP Adayı Bankoğlu gibi Bartın siyasetinde uzun dönemler yer alacağına ve Bartın’da ki siyasi atmosfere katkı vereceğine inanılıyor.

 

KAYNAK:bartintv.com.tr

You must be logged in to post a comment Login