Polisgücüne, zorlu rakipler !

14 Eylül 2015 Pazartesi, 09:24
Bartın Polisgücü Voleybol takımı

Polisgücü, zorlu rakipler ile karşılaşacak

İlimizi Türkiye Bayanlar 2. Ligi B Grubunda temsil eden Bartın Polisgücü Voleybol takımını, yeni sezonda zorlu mücadeleler bekliyor

Yeni sezon için iddilaı bir ekip kuran temsilcimiz Polisgücü Voleybol Takımını yeni sezonda zor mücadeleler bekliyor. Sezon öncesi Antrenör arayışında olan Polisgücü takımın başına Deniz Abbak’ı getirmişti. Deniz Abbak’ın antrenör olarak takımın başına getirilmesinin ardından transfer çalışmalarını hızlandıran Polisgücü Voleybol Takımı, dış transferde İrem Tan, Duygu Semerci, Deniz Dülger, Melis Yalnız, Mine Koçyiğit, Esra Sarıyıldız, Huriye Atlı, Ceren Çelik ve Melahat Bağ’ı kadrosuna katmıştı. İç transferde ise Burçe Özarar ve Kübra Koşmaz ile tekrar anlaşma sağlandı.Yapılan transferlerin ardından çalışmalarını hızlandıran Bartın Polisgücü Voleybol Takımı, 2015 – 2016 Bayanlar Voleybol 2. Ligi B Grubu’nda mücadele edecek. Grubunda 6 Ankara, 1 Antalya, 1 Bolu, 1 Elazığ, 1 Gümüşhane, 1 Ordu, 1 Sakarya ve 1 Samsun takımı bulunuyor.

Rakipler

Polisgücü, Ankara’dan Karayolları, Kazan Belediyespor, Numune, Pursaklar Voleybol İhtisas, Ted Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Antalya temsilcisi Antalya Büyükşehir Belediyespor, Bolu ekibi Bolu Belediyespor, Elazığ’dan İl Özel İdarespor, Gümüşhane Gençlerbirliği, Ordu Telekom, Sakarya temsilcisi Yeni Hendekspor ve Samsun ekimi 19 Mayıs Gençlikspor takımlarıyla mücadele edecek.

Uzaklık etkileyecek

Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Ligi’nde ilimizi temsil eden Bartın Polisgücü Voleybol takımını deplasmandaki maçlar uzaklık olarak etkileyecek. Bartın’dan Antalya 742 kilometre, Elazığ bin 40 kilometre, Gümüşhane 823 kilometre, Ordu 643 kilometre mesafesi var.

İlk maç Ordu’da

Temsilcimiz Bartın Polisgücü ilk maçını Ordu deplasmanında Ordu Telekomspor ile yapacak. İkinci hafta ise kendi sahasında Ankara temsilcisi Kazan Belediyespor’u konuk edecek.

Statü de değişiklik yok

Voleybol Federasyonu tarafından 14 takımlı A ve B olarak ayrılan her grup, müsabakalarını kendi arasında deplasmanlı İki devreli lig usulüne göre oynayacak. Deplasmanlı iki devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonucunda A ve B grubunda birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sırayı elde eden toplam 8 takım, yarı finallere katılmaya hak kazanacak. Birinci etap müsabakaları sonunda aldıkları puana göre yapılan sıralamada A ve B gruplarında son iki sırayı alan takımlar 3. Lige düşecek. Federasyon tarafından iki gruba ayrılan takımlar,  Federasyon’un belirlediği bir ilde tek devreli lig usulüne göre turnuva maçları oynayacaklar. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Final Grubuna katılmaya hak kazanacaklar.  Yarı finalden gelen takımlar final müsabakalarını Voleybol Federasyonu’nun belirlediği ilde tek devreli lig usulüne göre turnuvaya katılacaklar. Final müsabakaları sonunda alınan puanlara göre yapılan sıralamada Birinci ve İkinci sırayı elde eden takımlar Türkiye 1. Ligine yükselecek.

İşte fikstür

1.Hafta ( 3 Ekim Cumartesi)                                             2.Hafta (10 Ekim Cumartesi

Ordu Telekomspor – Bartın Polisgücü                      Bartın Polisgücü – Kazan Belediyespor

3.Hafta ( 17 Ekim Cumartesi)                                         4.Hafta (24 Ekim Cumartesi

Numune – Bartın Polisgücü                                      Bartın Polisgücü – Yeni Hendekspor

5.Hafta ( 31 Ekim Cumartesi)                                       6.Hafta (7 Kasım Cumartesi

19 Mayıs Gençlikspor – Bartın Polisgücü              Bartın Polisgücü – Karayolları

7.Hafta ( 10 Kasım Salı)                                                8.Hafta (14 Kasım Cumartesi

Pursaklar – Bartın Polisgücü                                   Bartın Polisgücü – Bolu Belediyespor

9.Hafta ( 21 Kasım Cumartesi)                                     10.Hafta (28 Kasım Cumartesi)

Bartın Polisgücü – TED Kolejliler                            Bartın Polisgücü – Bolu Belediyespor

11.Hafta ( 5 Aralık Cumartesi)                                         12.Hafta (12 Aralık Cumartesi )

Bartın Polisgücü – TVF Spor Lisesi                              Antalya Bş. Bld. –  Bartın Polisgücü

13.Hafta ( 19 Aralık Cumartesi)                         

Bartın Polisgücü – İl Özel İdare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:www.bartintimes.com/

You must be logged in to post a comment Login