Şampiyonlara Ödüllerini Verdi

Bartın Üniversitesi geride bıraktığı akademik yıl içerisinde aralarında Dünya Şampiyonu ve Türkiye Şampiyonlarının da olduğu 16 sporcu ve 11 takıma ödüllerini verdi.

10 Haziran 2015 Çarşamba, 13:12
BARTİN

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından açıklanan madalya sıralamasında üst sıralarda yer alan Bartın Üniversitesi, başarısını bu yıl da devam ettirdi. Aralarında Üniversitelerarası Güreş Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan Aslan Atem ve Türkiye Şampiyonalarında derece elde etmiş sporcu ve takımların da olduğu öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Törenin açılışında konuşan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, sporcu öğrencilerin elde ettikleri derecelerin ülkemiz adına alınmış bir başarı olduğunu söyledi. Rektör Kaplan, “Umuyorum ki öğrencilerimiz önümüzdeki yılarda bu başarılarını artırarak devam ettireceklerdir. Bu başarılar sadece Üniversitemiz ve Bartın adına alınmış bir başarı değil, aynı zamanda ülkemiz adına alınmış bir başarıdır.

Ülkemiz tarihten gelen misyonuyla beraber sporda, bilimde, sanatta, kültürde, ticarette, sanayide, dış politikada ve uluslararası politikada dünya ölçeğinde başarılara imza atan bir ülke haline gelmiştir. Umut ediyorum ki bütün alanlarda çalışmaya var gücümüzle devam ederek başarılarımıza başarı katacağız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login