kurye-times-reklam
kurye-times-reklam
6666

Şennur’dan Bir Şampiyonluk Daha !

Milli Sporcusu Şennur Demir, geçirdiği iki ameliyattan sonra katıldığı Celal Sandal Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu oldu.

20 Şubat 2016 Cumartesi, 21:14
Şennur Demir,

Şennur Demir-bartınÜniversitemiz Gençlik ve Spor Kulübü Milli Sporcusu Şennur Demir, geçirdiği iki ameliyattan sonra katıldığı Celal Sandal Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu oldu.

Üniversitemiz Gençlik ve Spor Kulübü Milli Sporcusu Şennur Demir, geçirdiği iki ağır ameliyatın ardından katıldığı ilk şampiyonada 81 kiloda Büyükler Türkiye Şampiyonu oldu. Ön çapraz bağlarında yaşanan kopma sonrası Ankara’da Prof. Dr. İbrahim Yanmış tarafından ameliyat edilen Demir, tedavisinin hemen ardından İzmir’in Çeşme ilçesinde düzenlenen Celal Sandal Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası’na katıldı. Milli Sporcu Demir, ilk etapta Karabük’ten İrem Günesen’i, çeyrek finalde Sakarya’dan Fatmanur Aydın’ı eleyerek yarı finale yükseldi.

Şampiyonluğunu Geri Aldı

Yaşadığı sakatlıklardan dolayı geçen yıl Şanlıurfa’da düzenlenen şampiyonada 3’üncü olan Demir, bu yıl unvanını geri almayı başardı. Yarı finalde geçen yılın Türkiye şampiyonu Elif Bütün’ü mağlup eden Demir, finalde ise Iğdır’dan katılan boksör Nehir Timur’u yendi. Böylece 2012 ve 2013 yılı Türkiye Şampiyonu Şennur Demir, sakatlığının ardından bu unvanını geri almış oldu.

Hedefim Dünya Şampiyonluğu”

Yaşadığı sakatlıkların kendisini çok üzdüğünü belirten Milli Sporcu Demir, “Sakatlığım süresince hastane odalarında hep ringe çıkacağım günü düşündüm. Bartın ve Bartın Üniversitesi için yarışmak ve Türkiye şampiyonu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi hedefim 2012 yılında Polonya’da aldığım Avrupa Birliği ikinciliği ve 2013 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki çeyrek final derecemi daha da yükseltmek. Mayıs ayında Kazakistan’da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olmak istiyorum. Bunun için çok çalışacağım.” dedi.

Üniversitemiz Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Kul da Şennur Demir ve Antrenör Muhammed Ali Kolu’yu tebrik etti.

Şennur Demir,

bartın info,Bartıninfo,

You must be logged in to post a comment Login