Serdar Güney Pendikspor’da

05 Eylül 2016 Pazartesi, 07:52
Serdar Güney Pendikspor’da

Bartın Gençlerbirliği’nden Serdar Güney Pendikspor’da

Bartın Gençlerbirliği U-14 Takımı’nda forma giyen başarılı oyuncu Serdar Güney, 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden İstanbul temsilcisi Pendikspor’la sözleşme imzaladı.

4 yıldır Gençlerbirliği forması giyen Serdar Güney, ortaokul eğitimini Hendekyanı Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra Bartın’da futboldaki misyonunu tamamladığını düşünerek il dışında Coca Cola Akademi Ligi takımlarının seçmelerine gitmeye karar verdi. İstanbul’da katıldığı Pendikspor seçmelerinde yüzlerce oyuncu arasında seçilen 2 oyuncudan birisi olan Serdar, bu sezon için ilk maçına da bu hafta takımıyla çıktı.

Bartın Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde kendi kategorileri U-13 ve U-14 dışında üst yaş kategorilerinin de hemen hemen hepsinde forma giyen Serdar Güney, başarılı futboluyla izleyenlerin ve antrenörlerin dikkatini çekmekteydi.

Bu sezon Beşiktaş, Galatasaray ve Başakşehir’in de bulunduğu U-15 Ligi 1.Bölge A Grubu’nda yer alan ve çok zorlu maçlar oynayacak Serdar yaz aylarının ortasından itibaren takımı Pendikspor’la sezon öncesi kampta yer alıyor.

11 Takımın yer aldığı 1.Bölge A Grubu’nda toplam 33 hafta 3 devre halinde oynanacak ligde Serdar’ın takımı Pendikspor ilk hafta maçında PTT 1.Lig takımı Ümraniyespor’u 2-1 yendi ve lige çok güzel bir başlangıç yaptı.

SporBartin.Com Editörünün Yorumu:

2012-2013, 2013-2014, 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında Bartın Gençlerbirliği forması giyen Serdar Güney’in artık yuvadan uçarak bir üst kademeye adım atma zamanı gelmişti. Bu güne kadar buralara gelmesinde en büyük emeği olanlar şüphesiz Bartın Gençlerbirliği takımı ekibi: Oktay Özçelik, Bilgin Çelik, Mustafa Uras ve Hidayet Köse.

Yıllardır hiçbir sponsor desteği olmadan Bartın’da futbola hizmet etmek için elinden geleni yapan Bartın Gençlerbirliği son yıllarda Türk futboluna sporcular kazandırdı. Serdar da bunların başında gelen yetenekli bir oyuncu.

Hocalarının yanında ona en büyük emeği veren kişi tabii ki babası. Hem eğitiminde hem de futbolda oğluyla çok yakından ilgilenmesi onun bugünlere gelmesinde çok büyük etken oldu.

www.sporbartin.com

You must be logged in to post a comment Login