Serdar İlkokulundan Projeye Destek

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Altın Kardeşliği ismli projeye İstiklal İlkokulu öğrenci, öğretmen ve okul İdarecileri topladıkları yaklaşık 10.000 adet plastik kapakla destek oldular.

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 10:11
serdaroğlu-ilk-ogretim-okulu

 

 

Serdar İlkokulundan Projeye Destek

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen Altın Kardeşliği ismli projeye İstiklal İlkokulu öğrenci, öğretmen ve okul İdarecileri topladıkları yaklaşık 10.000 adet plastik kapakla destek oldular.

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından “Kapaklar Umuda Dönüşsün…” sloganı ile hazırlanan Altın Kardeşliği isimli proje büyük bir coşku ile yürütülürken, projeye destekler de her geçen gün artarak devam ediyor.

 

Psiko-sosyal model örnek alınarak “Kapaklar Umuda Dönüşsün…” sloganı ile hazırlanarak yürütülmekte olunan Altın Kardeşliği isimli proje ile ilgili olarak halk arasında mavi kapak olarak da bilinen cam ve plastik şişelerin çeşitli renklerdeki plastik kapakları  toplanıyor. Toplanan plastik kapaklar ise geri dönüşümleri için anlaşmalı kuruluşlara teslim ediliyor. Karşılığında da yaklaşık olarak  her 30.000 Adet (50 kilo) plastik kapak karşılığında başta yatağa bağımlı olanlar olmak üzere yüreği büyük engelli  vatandaşların kullanımına ihtiyaç duydukları özellikli sandalyelerden temin ediliyor. Temin edilen bu sandalyeler ise Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından ihtiyaç sahibi başta yatağa bağımlı olanlar olmak üzere yüreği büyük engelli kardeşlerimize takdim edilerek kendilerinin günlük yaşantılarında karşılaştıkları engelleri aşamaları hususunda yardımcı olunmaya çalışılacak.

 

Altın Kardeşliği isimli mavi kapak toplama  projesi ile aynı zamanda toplumumuzu oluşturan başta geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız olmak üzere  bireylerimize  çevre  bilinci de  aşılanmak istenmekte. Proje ile ilgili olarak toplanan plastik kapakların toplanmaması halinde çevre kirliliği yapacak olması, çevreye atılacak plastik kapakların ise yüzlerce yıl doğaya karışmadan kalacak olması projenin önemini daha da arttırıyor.

 

 

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülmekte olunan ve 1 Ocak 2016 tarihinde sona erecek olan Altın Kardeşliği isimli proje etkinlikleri çerçevesinde İstiklal İlkokulu öğrenci, öğretmen ve okul İdarecileri topladıkları yaklaşık 10.000 adet plastik kapağı görevlilere teslim ettiler. Bartın ilinde sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteklerle sürekli gündeme gelen, eğitim kalitesi ile de Bartın ‘ın seçkin okulları arasında yer alan  İstiklal İlkokulu öğrenci, öğretmen ve okul İdarecilerinin projeye desteklerinin devam etmesi bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login