Sevgili Beyzade

Bartın’ın en köklü kulübü Bartınspor’u ve Bartın’ın en köklü basın kurumu BTV’yi parasıyla satın aldığını zannedenlere…

11 Kasım 2015 Çarşamba, 10:06
bülent-bostanci

Sevgili Beyzade

Bu yazım Bartın’ın en köklü kulübü Bartınspor’u ve Bartın’ın en köklü basın kurumu BTV’yi parasıyla satın aldığını zannedenlere…

Tarih 8 Kasım Pazar.

Bartınspor, Zonguldak Kilimli deplasmanında. Maça iyi başlayan tek kale top oynayan bir Bartınspor var sahada. Gol için sağdan soldan atak denemeleri ve her şeyi yapan Bartınspor gerçek manada iyi mücadele sergiliyor ama Kilimli ekibi tek sefer Bartınspor kalesine gelip gol atıyor ve takımımız 1-0 geriye düşüyor.

İlk yarı bu skorla biterken maçın 2’inci yarısında Kilimli ekibine sahayı dar eden bir Bartınspor var sahada. Ama işte futbol bu olmayınca olmuyor. Aranan gol bir türlü bulunamıyor. Derken bir oyuncumuz kırmızı kart görüyor ve sahada 10 kişi kalıyoruz. Buna karşın topla oynayan taraf yine Bartınspor. Ataklar yapan yine Bartınspor. Rakip kaleye yüklenen yine Bartınspor. Ev sahibi ekipse bazen cılız bazen de gerçekten etkili olmaya başlayan kontra ataklarla yükleniyor kalemize. Rakip sahada baskımızın arttığı anlardan birinde topumuz direkten dönüyor. Kahroluyoruz. Ve 90 dakika ev sahibi ekimin galibiyeti ile son buluyor.

Maçtan sonra olaylar olaylar. Ev sahibi ekibin futbolcularının ilk galibiyet sevincinin abartısı mıdır? Yoksa işin içinde başka işler mi vardır bilinmez. Rakip futbolcularla Bartınsporlu futbolcular arasında arbede. Ama öyle böyle değil. Yumruklar tekmeler havada uçuşuyor. Soyunma odalarının camları kırılıyor. Bazı teknik adamlarda bu kavgaya dahil oluyor.

Tarih 9 Kasım Pazartesi

Maçta yaşananlar DHA muhabirince gün içinde haberleştiriliyor. Görüntüler ulusal yayın organlarına kadar ulaşıyor. Tabi bu görüntüler BTV’den elde ediliyor. Maçta BTV’nin dışında çekim yapanda yok zaten.

BTV haber bülteni için hazırlanan video haberde Bartınspor adına kurulu bazı taraftar sayfalarında paylaşılıyor.

Ne oluyorsa zaten bundan sonra oluyor.

Bartınspor yöneticilerinden bir beyzade görüntülerin yayınlandığı Bartınspor sayfalarından biri ile irtibat kurup görüntüleri istiyor. O zatı muhteremde görüntüler sanki kendininmiş gibi sahipleniyor. Vermek istemiyor. Tabi bu durum beyzademizin canını sıkıyor.

Canı sıkılan Bartınspor yöneticisi beyzademiz sosyal medyadan ortalığı ayağa kaldırıyor. Bu Beyzademiz sosyal medya hesabından şunları yazıp paylaşıyor: “Başta facebook sayfam ve beraberinde bartınspor.org sitesinde özel haber olarak yayın yapmadan ve herkesin istediği gibi haber,resim ve videoları kopyalayıp kaydetmesinden memnuniyet duyarak paylaşımlar yaptım ve yapılması için gereken ihtiyaçları sağladım… bu akşam aynı zihniyette olduğunu düşündüğüm bir Bartınspor Facebook sayfasından görüntü istedim ve herkesin benimle aynı zihniyette olmadığını anladım. Üstelik bu şahıs benim Facebook sayfamdan ve bartınspor.org sitemizden sayısız haberi ve görseli sanki kendi yaptığı bir haber gibi sundu. Şimdi düşünün, siz bu işleri yapmak için ücret karşılığı anlaşma yapıyorsunuz. Bütün deplasmanlara götürüp yemek yiyorsunuz. Çekim yaptığı kamerayı alıyorsunuz. Sonrada görüntüye ulaşamıyorsunuz. Netice olarak buna bir tepkim olacak; kendi sayfamdan artık Bartınspor’la ilgili paylaşım yapmıycam ve buna ek olarak bartınspor.org sitesini eskiden olduğu gibi pasifleştiricem” şeklinde bir paylaşımda bulunmuş.

Yetmemiş altına yorum atmış: “BTV ailesinde ve ilgili kurumla haber alışverişinde olan listemde kim varsa silmeye karar verdim. Beni uğraştırmadan kendileri beni arkadaşlıktan çıkartırlarsa da şimdiden teşekkür ederim”.  Biz teşekkür ederiz sevgili beyzade.

Şimdi sevgili beyzade

Bartınspor’da yöneticisin.  İyi şeyler yapmak adına çalışıyorsun ama Bartınspor’un haberlerini yapsın diye anlaştığın o adam var ya o adam kusura bakmada senin malın değil. O adam BTV kurumunun bir çalışanı. O adam Bartınspor haberlerini sen yap desende demesen de yaptı-yapmaya da devam edecek. Sen bu konuda sıfır yani etkisiz elemansın. Adamı maça götürmüş, yemek ısmarlamış bide utanmadan bunu facebook sayfanda yazmışsın. Götürme, yemekte ısmarlama arkadaş. Sen dükkanında bacak bacak üstüne atıp tesbih çekerken o adam senin …nün yemeyeceği deplasmanlara gitti geldi. Karda kışta soğukta ezile ezile çekim yaptı. Yağmurda çamurda antrenman takip etti. Tek bir gazetecinin dahi iplemediği dönemlerde o adam Bartınspor’un peşinden koştu. Sen bırak yönetici olmayı daha bakir bir delikanlıyken bile o adam Bartınsporla yatıp kalktı beyzadem.

Kamerasını aldık demişsin. Sen kimsin? BTV’ye kamera almak kim beyzade? Hee bir fotoğraf makinesi ise bahsettiğin BTV yayınlarını fotoğraf makinesi ile yapmıyor. Bir fotoğraf makinesi almışsan bunu Bartınspor’un resmi sitesine haber ve resim yüklemek için almışsındır. Tabi sen aldıysan ve para da senden çıktıysa. Çekim yapılan kamera BTV’nin malıdır bunu bir kere yaz aklına. Kamera ve fotoğraf makineleri arasında ki farkı da google amcana sor öğren beyzade.

Sen daha bakir delikanlı iken bu BTV Bartınspor maçlarını canlı yayınlıyordu. Ayrıca Bartınspor’un resmi sitesine haber-foto yüklemek için aldığın fotoğraf makinesi ile BTV’yi satın alamazsın beyzade. Sanki aldığın fotoğraf makinesi olmasa BTV haber yapamayacakmış gibi paylaşımlar yapmadan önce bir kez değil bin kez düşün beyzade. Kilimli maçında sen protokol tribünündeyken taraftarların arasında 2 gazeteci daha vardı beyzade. 2’side BTV çalışanıydı bunu da not düş bir yere. Yani sen arabana alsan da almasan da BTV orda olur sıfır etkisiz eleman beyzade.

Şimdi sen o ulaşamadığın görüntüleri eğer ki doğru adresten yani BTV’den isteseydin biz şimdi bu muhabbetleri yapmayacaktık. Muhatap aldığın adamların seni iplememesine kızarak BTV kurumuna ve çalışanlarına saygısızlık yapamazsın beyzade. Eğer görüntüleri ben dahil bu kurumda çalışan herhangi bir arkadaştan istemiş olsaydın o görüntüler çoktan elinde olurdu. Bir yönetici olarak önce muhatabını bilmelisin beyzade.  Ayrıca bir yönetici olarak bugün var ve yarın yoksun bunu da unutma beyzade. Ama Bartınspor ilelebet kalacak. BTV ilelebet kalacak. Senin yöneticilik yapmadığın günlerde gazeteciler yine Bartınspor’un peşinde olacak beyzade.

Yorumunda beni uğraştırmadan kendileri silerse demişsin yine sen uğraşmışsın be beyzade. Lütufta bulunmuşsun. Zahmette bulunmuşsun. Yorulmuşsundur da sen şimdi sevgili beyzade.

Neyse, şimdi sen bir kahve söyle kendine… Tesbihini al eline… Bacak bacak üstüne at birde … Kahve fincanının da o ince sapını parmak uçlarınla tutup götür ağzına…

Afiyet bal şeker olsun beyzade.

 

 

kaynak: www.bartintv.com.tr

You must be logged in to post a comment Login