kurye-times-reklam
kurye-times-reklam
6666

Suriye Yardımları Devam Ediyor

Başlatılan yardım kampanyasına ilimizden “Bartın İHH” 27.177 lira gönderdi

18 Ocak 2016 Pazartesi, 22:08
ihh-bartin

Suriye Yardımları Devam Ediyor

Başlatılan yardım kampanyasına ilimizden “Bartın İHH” 27.177 lira gönderdi

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın, Suriye’nin Şam kırsalındaki Madaya’da, 7 aydır Esed rejimi ve Hizbullah milisleri tarafından kuşatma altında bulunan ve açlıkla mücadele eden halk için başlatılan yardım kampanyasına ilimizden “Bartın İHH” 27.177 lira gönderdi.

 

Gıda bulmanın imkânsız olduğu ve insanlara yardım ulaştırılmadığı için halkın ağaç yapraklarını haşlayarak yiyecek elde etmeye çalıştığı bölgeye İHH tarafından başlatılan yardım kampanyasına, Batın İHH Kadın Kolları Başkanlığı organizasyonunda kısa bir sürede hayırsever vatandaşların katkılarıyla 27.177 lira toplanarak gönderildi.

 

 

Bölgede az da olsa bulunan gıda malzemelerin çok pahalı olduğunu belirten Batın İHH Kadın Kolları Başkanı Esma Karakaş, “Abluka altında tutulan sivillerin hayatta kalabilmek için ağaç yapraklarını, otları yedikleri bilgileri İHH İnsani Yardım Vakfımız tarafından gündeme getirilip yardım çağrısı yapılınca, bizlerde bu çağrı üzerine ilimizde bu kampanyayı yürüttük. İHH Vakfımızın, bölgedeki açlıktan ölümlerin önüne geçmek adına ülke genelinde oluşturduğu kampanyaya ilimizden hayırsever vatandaşların teveccühü ile toplanan 27.177 lira nakit gönderdik. Az çok demeden katkı sağlayan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.

 

 

Bartın’dan Suriye bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine yardım gönderme çalışmalarının devam ettiğini belirten Batın İHH Kadın Kolları Başkanı Esma Karakaş, “İlimizden, bu kış girmeden 2 Tır gıda ve ihtiyaç malzemeleri yüklü araç gönderdik. Bu ay ise İHH İnsani Yardım Vakfımızdan acil çağrı uyarınca ve kısa bir sürelik vaktimiz olmasından ötürü bölgeye bu şekilde bir yardım organize ettik. Halen devem etmekte olan iç savaş nedeniyle sivillerin çaresizliğine kulak vererek yardım organizasyonlarımıza devam ediyoruz.”dedi

 

Yaklaşık 40 bin insanın yaşadığı Madaya, 7 aydır Esed rejimi ve Hizbullah milisleri kuşatması altında. Madaya’daki mazlumların görüntüleri dünyayı harekete geçirip, yardımlar ilk defa kurulan bu toplumsal baskı sayesinde girmeye başladı.

You must be logged in to post a comment Login