Tunç’a Kozcağız’dan detek

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Regaip Bayraktar, Kozcağız Belde Başkanı Giray Gülsoy ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Kozcağız beldesine bağlı , Boğazköy Şarköy, Mamak ve Sofular köyünü ziyaret ederek gerçekleştirdi

26 Mayıs 2015 Salı, 11:10
yilmaz-tunc

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KOZCAĞIZ’DA HALKIN TAM DESTEĞİNİ ALDI

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Regaip Bayraktar, Kozcağız Belde Başkanı Giray Gülsoy  ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Kozcağız beldesine bağlı , Boğazköy Şarköy, Mamak  ve Sofular  köyünü ziyaret ederek gerçekleştirdikleri yatırımları ve devam eden projeleri anlattığı ziyaretlerde halkın güvenini kazanmaya ve desteğini almaya devam ediyor.

Baraj yapılmaktan rahatsız olan muhalefet var

Bartın il merkezi ve Kozcağız beldesini sel taşkınlarından koruyacak iki önemli proje olan Kozcağız Barajı ve Kışla Barajının yapılmasından rahatsız olan muhalefet olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “Kozcağız Barajının Şarköy Boğaz Mahallesinde Kozcağız çayı üzerinde,Kışla Barajının da, Kozcağız Çayına  soldan katılan Hasankadı’dan gelen Güney Deresi üzerinde inşaatına başlananKozcağız, Kışla ve Kirazlıköprü baraj inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın’a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini fakat muhalefetin engellemek için ellerinden geleni yaptıkları görüyoruz” dedi.

Siyaset değil hamaset yapıyorlar

Milletvekili Tunç, muhalefetin siyaset değil hamaset yaptıklarını görüyoruz Kışla ve Kozcağız barajı ile ilgi yalan yanlış bilgilerle halkı kışkırtmaya çalıştıklarını, sanki halkın mağdur edileceği dedikodularını yayarak burada kendi siyasi emelleri uğruna 60 yıldır sadece konuşulan hayata geçirilemeyen dev projeden nasıl rahatsız olduklarını, yatırımların önünde eylem yaparak yatırıma karşı olduklarını görüyoruz diyerek“onlar zaten herşeye karşılar, baraja karşılar, köprülere karşılar, havaalanına karşılar” dedi.

Bartın’ı düşünen hiç kimse bu yatırıma karşı olmamalıdır

Tunç 60 yıldır sadece konuşulan hayata geçirilemeyen AK Parti iktidarının inşaat çalışmalarını başlattığı dev projeyi nasıl karşı olduklarını görüyoruz halbuki bu projelerin Kozcağız beldesi ile Bartın il merkezini sel taşkınlarından koruyacak önemli bir projedir,  baraj sahasında kalan köylülerimiz hiçbir şekilde mağdur edilmeyecektir, Bartın’ı düşünen hiç kimse bu yatırıma karşı olmamalıdır” dedi.

Kışla Barajının yapılma amacınında Kozcağız Barajı yapılsa bile önlenmesi mümkün olmayan taşkın riskini ortadan kaldırmak, bu sayede Kozcağız Çayı’na soldan katılan Güney Deresi üzerinde taşkın koruma amaçlı depolama imkanı sağlamak olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “Proje ile, Bartın havzasında ve özellikle Bartın şehrinde oluşacak taşkınlar kontrol altına alınacak ve taşkın zararları en aza indirilecektir. Proje alanında Barkaçboz köyünün Bakraç Mah ve Bakioğlu Köyünün bir kısmı bulunmaktadır. Bu yerleşim yerleri DSİ tarafından kamulaştırılacaktır. Toplam 116 hektar alan sular altında kalacaktır. Mal sahiplerine konut ve arazilerinin bedelleri ödenecektir. Dedi.

Milletvekili Tunç, Kirazlıköprü barajında nasıl hiçbir vatandaşımız mağdur edilmemişse burada da yaşayan hak sahiplerinin hiç birşekilde mağdur edilmeyeceğini, parasını alamayan hiçbir vatandaşımız yerinden  evinden çıkartılamaz bunun güvencesi Milletvekiliniz olarak benim, AK Parti hükümetidir dedi

Bartın’da devam eden DSİ yatırımı 189 milyon lira

9 Temmuz 2014 günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımı ile temeli atılan Kozcağız Barajının maliyetinin 83 milyon 350 bin lira, Kışla Barajının maliyetinin 29 milyon 750 bin lira, Kirazlıköprü Barajı ikmal inşaatının maliyetinin de 60 milyon 150 bin lira olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Arıt Çayı ve yan dereleri 2. kısım taşkın koruma tesislerinin maliyetinin 1,9 milyon lira, Gecen Köyü Aygır Deresi Taşkın Koruma tesislerinin 9.2 milyon lira, Gökcekıran Köyü Büyükdere taşkın koruma tesislerinin maliyetinin 2,9 milyon lira, Zafer Köyü Kumluca Çayı 2. Kısım taşkın koruma tesislerinin maliyetinin 1,8 milyon lira olduğunu ve Bartın’da şu anda yapımı devam eden DSİ yatırımlarının tutarının 189 milyon lira olduğunu söyledi. Milletvekili Tunç, 2015 yılı yatırım programında da yeni taşkın koruma projelerini hayata geçireceklerini ifade etti.

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login