Ulus Esnafı Bilgilendirildi

Ulus İlçesi ‘nde bulunan esnaflar dolandırıcılık olaylarına karşı özel olarak hazırlanan el broşürleri ile bilgilendirildiler.

06 Kasım 2015 Cuma, 08:20
polis

Ulus Esnafı Bilgilendirildi

            Ulus İlçesi ‘nde bulunan esnaflar dolandırıcılık olaylarına karşı  özel olarak hazırlanan el broşürleri ile bilgilendirildiler.

İlimizde çok sık yaşanmasa da ülkemiz genelinde çok sık yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı Bartın Polisi adeta savaş açmış durumda. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla sürdürülen faaliyetler çerçevesinde bilgilendirme çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Bu bağlamda Bartın İl Merkezi, Amasra İlçesi ve Kurucaşile İlçesi ‘nde olduğu gibi Ulus İlçesi ‘nde  bulunan esnaf da bilgilendirildi.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ‘nün Ulus İlçe Emniyet Amirliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği bilgilendirme çalışmasında esnafa örnek dolandırıcılık olayları da anlatılarak çeşitli bilgiler verildi. Özel olarak hazırlatılan 13 farklı el broşürünün de esnafa takdim edildiği bilgilendirme çalışmalarında polisler  özellikle Valilik adına yardım toplanıldığı şeklinde para talep eden dolandırıcıların olduğunu hatırlatarak, bu ve benzeri dolandırıcılık olayları ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden 155 Alo  Polis  ve 156 Alo Jandarma nolu telefonlara bilgi verilmesini istediler.

Suç ve suçlularla mücadele amacıyla Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen çalışmaları Bartın ‘a bağlı Amasra ve Kurucaşile İlçeleri ‘nde de gerçekleştirilmekte olduğu, aynı kararlılıkla da sürdürüleceği öğrenildi.

 

 

 

bilgilendirildi.

 

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlisi polisler Yalı Mevkiinde bulunan esnafını ziyaret ederek kendilerine özel olarak hazırlattıkları el broşürleri ile suç ve suçlularla mücadele başarı sağlanması  amacıyla çeşitli bilgiler verdiler.

Suç ve suçlara karşı mücadelesini aralıksız sürdüren Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri son olarak Bartın Merkez Yalı Mevkiinde bulunan esnafı ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Bartın İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU ‘nun iyi dileklerini esnafa ileten Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlisi polisler suç ve suçlularla etki mücadele amacıyla bilgiler verdiler.  ziyaret esnasında polisler özellikle

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlisi polislerin benzer çalışmaların ileriki günlerde de devam edeceği öğrenilirken, yapılan çalışmalar Bartın İl Merkezi ve İlçelerinde vatandaşların takdirini topluyor.

You must be logged in to post a comment Login