Vali Konağı kavşağı tehlike saçıyor

Gölbucağı ile Çatmaca kavşakları arasında bulunan 5 no’lu çevreyolu üzerindeki Valilik Konağı sürücülerin korkulu rüyası olmayı sürdürüyor.

26 Haziran 2015 Cuma, 10:04
bartin-polis

BARTIN /Vali Konağı kavşağı tehlike saçıyor

Gölbucağı ile Çatmaca kavşakları arasında bulunan 5 no’lu çevreyolu üzerindeki Valilik Konağı sürücülerin korkulu rüyası olmayı sürdürüyor.

Mayıs ayı içinde bir bisikletlinin trafik kazasında hayatını kaybettiği kavşak, gün geçmiyor ki bir trafik kazası ile anılmasın. Bu kavşakta son olarak 22 Haziran’da maddi hasarlı bir trafik kazası daha meydana geldi. Kazanın tek teselli bulunan tarafı ise herhangi bir yaralanmanın meydana gelmemiş olması oldu.

 

Vatandaş ışık istiyor ama…

 

Bölge sakinleri başta olmak üzere kavşağı kullanan vatandaşlar, buraya trafik ışığı konulmasını istiyor. Ancak kavşağın hem Gölbucağı Kavşağı’na hem de Çatmaca Kavşağı’na yakınlığına dikkat çeken yetkililer, bunun mümkün olmadığı konusunda görüş bildiriyor.

 

Aşırı hıza radarla çare aranıyor

 

Trafik ekiplerine bölgeye ilişkin gelen şikayetlerin başında ise aşırı hız geliyor. Böyle olunca da Bartın Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri bölgede zaman zaman caydırıcılık yaratması amacıyla gezici radar uygulaması yapıyor. Ancak buna rağmen kavşakta kazaların önüne bir türlü geçilemiyor.

Çünkü sözkonusu kavşak,  Aladağ-Gölbucağı-Asma-Çatmaca istikametlerini birbirine bağlayan önemli ve işlek bir güzergahta bulunuyor. Buna sürücülerin dikkatsiz ve aceleci tavırları da eklenince ışıksız kavşakta sık sık trafik kazası meydana geliyor

 

KAYNAK:www.bartintimes.com

You must be logged in to post a comment Login